Andrzej Duda wysłał Franciszkowi paczkę. Ale opozycja może nie być zadowolona

Andrzej Duda wysłał Franciszkowi paczkę. Ale opozycja może nie być zadowolona Źródło: Fot. KPRP/Krzysztof Sitkowski

Papież Franciszek otrzymał od Andrzeja Dudu podarunek od niego i wszystkich Polaków. W imieniu prezydenta głowie Kościoła wręczyli go przedstawiciele Caritas Polska. Jednocześnie gest Dudy szybko skrytykowało wielu zwolenników opozycji.

Prezydent poprosił polską młodzież, która przyjechała do papieża jako delegacja akcji "Mobilna Ambasada Young Caritas", aby podarowali mu biało-czerwoną flagę. Młodzi ludzie z Syrii przekazali za to duchownemu ikonę Madonny z Dzieciątkiem Jezus.

Papież Franciszek naucza

Papież stanowczo pochwalił przedsięwzięcie, za które odpowiedzialny jest polski Caritas. Przyznał, że umożliwia niesienie pomocy najbiedniejszym oraz prześladowanym osobom, które w czasie wojny pozostają w Syrii. - W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie - powiedział Franciszek, zwracając się do wszystkich Polaków.

Andrzej Duda podzielił obywateli

Czas pokaże, czy apele papieża zadziałają na tych wierzących, którzy stanowczo przeciwstawiają się niesieniu pomocy pogrążonej w wojnie Syrii oraz jej mieszkańcom. Warto zaznaczyć, że polska flaga została podarowana głowie Kościoła w dniu, gdy obchodzimy jej oficjalne święto. Co ciekawe, gest prezydenta został skrytykowany przez wielu zwolenników opozycji. Twierdzą bowiem, że polskie władze oraz Kościół powinny zastosować się do nauk Franciszka, dotyczących między innymi skromnego życia księży oraz przyjmowania uchodźców, a nie wysyłać mu jedynie prezenty.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbliża się koniec Rydzyka? Zadecyduje papież
  2. PiS złożył projekt ustawy, który ma rozwiązać konflikt z niepełnosprawnymi
  3. Watykan zataił treść listu Benedytka XVI! Dotyczy papieża Franciszka
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News