Do tej pory Andrzej Duda wielokrotnie oskarżany był o bezrefleksyjne wypełnianie wytycznych swojej partii. Czy swoją ostatnią wypowiedzią w sprawie współpracy z Donaldem Tuskiem odeprze te zarzuty?

Jak poinformował szef prezydenckiego biura prasowego, Andrzej Duda jest gotów na nowe otwarcie w relacjach z przewodniczącym Rady Europejskiej. Marek Magierowski o kondycji relacji między głową państwa a przewodniczącym Rady Europejskiej opowiedział w radiu RDC. Nie wyklucza on potencjalnego spotkania dwóch panów.

Nie ma przeszkód, żeby panowie się spotkali – pewnie nie w najbliższym czasie, ale być może za jakiś czas do takiego spotkania dojdzie – i żeby sobie spokojnie porozmawiali o przyszłości Europy, o roli Polski właśnie, która, jak rozumiem, tak bardzo leży na sercu panu przewodniczącemu Tuskowi – powiedział Magierowski.

Retoryka szefa prezydenckiego biura prasowego nie szokuje aż tak, kiedy zwróci się uwagę, iż w tym samym wywiadzie potępił on działania Donalda Tuska.

Przekroczył pewną granicę, której urzędnik unijny na tak eksponowanym stanowisku na pewno przekraczać nie powinien – podkreślił, dopytywany o sprzeciw Polski wobec reelekcji Polaka na urząd przewodniczącego RE.

...

Zobacz również