Kim tak naprawdę jest Andrzej Duda? Największe tajemnice prezydenta

Kim tak naprawdę jest Andrzej Duda? Największe tajemnice prezydenta Źródło: youtube.com

Andrzej duda sprawuje funkcję prezydenta już od trzech lat. Pomimo tego, wiele kwestii z ego życia pozostaje dla społeczeństwa bardzo niejasnych. Jakie posiada Andrzej Duda wykształcenie? Co wiemy o jego żonie Agacie? Czym zajmował się za młodu? Przedstawiamy najważniejsze fakty z życia obecnego prezydenta.

Andrzej Duda wykształcenie, edukacja czy małżeństwo. Jest wiele kategorii życia prezydenta, które opinia publiczna chciałaby zgłębić w większym stopniu. Okazuje się, że życie Andrzeja Dudy jest barwne i może zaskoczyć wielu internautów.

Andrzej Duda wiek i pochodzenie

Andrzej Duda urodził się dokładnie 16 maja 1972 roku w Krakowie. 46-letni obecnie prezydent jest synem Jana Dudy, elektrotechnika z tytułem profesora nauk technicznych, oraz Janiny Milewskiej-Dudy, profesor nauk chemicznych. Obydwoje rodzice związali swoje kariery zawodowe z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Andrzej Duda wykształcenie

W 1987 roku dołączył do klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, gdzie w 1991 pomyślnie zdał egzamin maturalny. Pięć lat później ukończył studia prawnicze w WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1997 roku rozpoczął pracę w Katedrze Prawa Administracyjnego tejże uczelni. W kolejnych latach był cały czas związany z UJ, co zaowocowało uzyskaniem tytułu doktora nauk prawnych.

Andrzej Duda młody

Poza realizowaniem się na polu edukacji Andrzej Duda parał się też innych zajęć. Przez sześć lat, aż do ukończenia liceum, należał do harcerstwa. W ostatnim roku swojej działalności był drużynowym 5. Krakowskiej Drużyny Harcerskiej „Piorun”, będącej w strukturach Związku Harcerstwa Polskiego rok założenia 1918. Już po udaniu się na studia młody Andrzej Duda odnalazł kolejną pasję, czyli narciarstwo. Jeździł na zawody akademickie, z których przywoził wiele wyróżnień. Jego pierwszy biznes był też związany z białym szaleństwem. Duda chciał zarobić na sprzedaży malowanych kijków do nart. Niestety sprzedaż nie poszła tak dobrze jak planował i kilkadziesiąt kompletów na długie lata zaległo w piwnicy jego ojca.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda żona

Agata Duda jest małżonką obecnego prezydenta od 21 grudnia 1994 roku. Już w kolejnym roku para dorobiła się potomstwa, kiedy na świat przyszła ich córka Kinga. Para poznała się w trzeciej klasie liceum podczas przyjęcia urodzinowego jednego z ich wspólnych kolegów. Początek ich związku datowany jest na rok 1990. Agata Duda ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo pracowała w prywatnej firmie, jednak od 1998 roku była nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Swoją karierę zawodową kontynuowała aż do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda wzrost i waga

Wiele osób zastanawia się również nad wymiarami prezydenta. Wiadomo, że kamery potrafią dodać kilka kilogramów. Stosowane są też przeróżne sztuczki, aby politycy wyglądali na wyższych i "szlachetniejszych" w odbiorze. W momencie przystępowania do batalii o fotel prezydenta Andrzej Duda mierzył 182 centymetry, a jego waga oscylowała w granicach 85 kilogramów.

Andrzej Duda twitter

Z prezydentem można się skontaktować za pośrednictwem Twittera, gdzie prowadzi bardzo aktywne życie. Jego jedyne oficjalne konto jest oznaczone jako @AndrzejDuda. Wiele informacji odnośnie życia prezydenckiej pary udostępnia również Kancelaria Prezydenta na koncie @prezydentpl. ZOBACZ TAKŻE
  1. Co się dzieje? Kaczyński wparował do Sejmu, zwołał specjalne spotkania 
  2. Łaskawy Brudziński. Skomentował wyniki wyborów, internauci wpadli w szał 
  3. Mateusz Morawiecki pochodzenie: Premier ukrywał je przez lata, bał się prawicy? 
  4. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  5. Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki zwalają z nóg
Następny artykuł