Nieoczekiwana decyzja Dudy wbrew PiS! Nagły wyjazd prezydenta

Nieoczekiwana decyzja Dudy wbrew PiS! Nagły wyjazd prezydenta

Polska drużyna narodowa w piłce nożnej już 19 czerwca rozpocznie swoje zmagania podczas Mistrzostw Świata w Rosji od meczu z Senegalem. Do tej pory krajowi politycy zarzekali się, że nie pojadą na mundial z powodu jego lokalizacji. Jak się jednak okazuje, Andrzej Duda zmienił zdanie w tej kwestii, wbrew swojej partii.

Cała Polska czeka obecnie na pierwsze spotkanie krajowej reprezentacji. Nastroje przed rozpoczęciem zmagań polskiej kadry są naprawdę pozytywne, znajdując swoje potwierdzenie u bukmacherów.

Trudna, kontrowersyjna polityczna decyzja

Co ciekawe, najważniejsi krajowi politycy obozu rządzącego zdecydowali się nie jechać do Rosji, rezygnując z oglądania zmagań na żywo. Twierdzą bowiem, że Rosja łamie prawo międzynarodowe (m.in. w konflikcie z Ukrainą), na co nie może być przyzwolenia bez względu na okoliczności. Do bojkotu mundialu dołączył także jakiś czas temu prezydent Andrzej Duda. Zdecydował, że nie pojedzie na Mistrzostwa Świata, jednak w ostatnim czasie miał... zmienić zdanie.

Andrzej Duda jednak pojedzie do Rosji?!

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha stwierdził w wywiadzie dla TVN24, że jeżeli polska reprezentacja dojdzie do finału lub półfinału turnieju, istnieje ogromne prawdopodobieństwo udania się głowy państwa do Rosji. Jednocześnie zaznaczył także, iż "ta decyzja byłaby podejmowana oczywiście wtedy, kiedy te okoliczności się ziszczą". Jak się jednak okazuje, Duda decyduje się w kontrowersyjnej kwestii na kolejne kompromisy. - Ja bardzo mocno kibicuję, a wiem, że pan prezydent również. Miał przyjemność kilkukrotnie się z naszymi piłkarzami spotykać. (...) Czego jak czego, ale bardzo mocnego wsparcia ze strony pana prezydenta nasi piłkarze mogą być pewni - stwierdził w bezpośredni sposób Mucha w programie "Tak jest". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska Senegal online – gdzie obejrzeć pierwszy mecz naszej reprezentacji?
  2. Międzynarodowy skandal. Ważny polityk poniżył Kaczyńskiego, chcą go zamknąć
  3. Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Ujawniono listę, która kompromituje Radio Maryja
  4. Dorota P. została zamordowana? Co chcą ukryć ws. Komendy?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News