Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali

Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali Źródło: Fot. YouTube/Prezydent.pl

Andrzej Duda coraz częściej typowany jest na potencjalnego kandydata Prawa i Sprawiedliwości w następnych wyborach prezydenckich, w których mógłby ubiegać się o drugą kadencję. Czy jednak obecna głowa państwa ma szanse na ponowne zwycięstwo? Wyniki tego sondażu nie pozostawiają złudzeń.

Z jednego z najnowszych badań opinii publicznej wynika, że gdyby Duda stanął w szranki z Donaldem Tuskiem w wyścigu po fotel prezydenta, wygrałby z niewielką przewagą. Fakt ten zadziwia jednak w kontekście wyników innego sondażu, które ujrzały właśnie światło dzienne.

Andrzej Duda zostanie wybrany na drugą kadencję?

"Rzeczpospolita" opublikowała rezultaty przeprowadzonego dla niej badania, w którym Polacy mieli wypowiedzieć się na temat swego zadowolenia z pracy wykonywanej przez głowę państwa. Co ciekawe, opinia obywateli nie okazała się dla Andrzeja Dudy bardzo przychylna. Połowa ankietowanych stwierdziła bowiem, że nie jest zadowolona z działań prezydenta. Jest to prawdopodobnie wynik ostatnich kontrowersji wokół nowych przepisów o Sądzie Najwyższym, które Duda zatwierdził swoim podpisem.

Polityczna przyszłość Dudy

Zadowolenie z pracy głowy państwa wyraziło mniej, bo "jedynie"  47 procent ankietowanych. Warto jednak zaznaczyć, iż w poprzednim sondażu działań prezydenta nie pochwalało 44,4 procent zapytanych. Jeżeli więc wyniki tego badania miałyby przełożyć się na rezultaty wyborcze Dudy, nie zostałby wybrany na drugą kadencję. Czas jednak pokaże, czy za dwa lata głowa państwa dostanie od obywateli kolejną szansę na prezydenturę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji
  2. Sensacyjne doniesienia! Biedroń rezygnuje z prezydentowania w Słupsku
  3. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS
  4. „Człowiek PiS-u” kopnął pracownika TVN! Wszystko nagrano
  5. Romans Terleckiego z posłanką PiS to nie plotka?! Przyłapani w intymnej sytuacji
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News