Duda nie będzie startował w wyborach. Przeciek nt. jego następcy

Duda nie będzie startował w wyborach. Przeciek nt. jego następcy Źródło: Fot. YouTube

Andrzej Duda zakończy swoją przygodę z prezydenturą po zakończeniu obecnej kadencji? Wiele znaków i doniesień płynących z Pałacu Prezydenckiego wskazuje na to, że tak. Szczególnie, że politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli już mówić otwarcie o jego następcy.

Andrzej Duda nie miał łatwego zadania podczas pierwszych trzech lat swojej prezydentury. Od początku zarzucano mu bardzo dużą stronniczość względem partii rządzącej i bycie na usługach Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent wydaje się być zmęczony całą sytuacją, co przekładałoby się na chęć odejścia z Pałacu Prezydenckiego.

Andrzej Duda nie wystartuje w wyborach?

Nowy rzecznik prasowy prezydenta zawarł w jednym ze swoich pierwszych wystąpień dosyć zagadkowe stwierdzenie. Błażej Spychalski poinformował, że wybory prezydenckie są dopiero za dwa lata, a Andrzej Duda nie zdecydował jeszcze czy chce wziąć w nich udział i ubiegać się o reelekcję. Podkreślił też, że obecny okres nie jest najlepszym do podejmowania takich decyzji. Wypowiedz rzecznika przyczyniła się do dalszych spekulacji na temat przyszłości Andrzeja Dudy. Prezydent nie może być pewien, że otrzyma poparcie Jarosława Kaczyńskiego, gdyż ostatnimi czasy zdarza mu się działać wbrew woli prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Kolejną kwestią braną pod uwagę są rzekomo napięte relacje małżeńskie pary prezydenckiej. Agata Duda ma czuć się niekomfortowo w Pałacu Prezydenckim, a dodatkowo zobowiązała się przebywać w Warszawie u boku prezydenta tylko do końca obecnej kadencji. Wszystko to składa się na bardzo niepewną przyszłość Andrzeja Dudy na stanowisku głowy państwa. Szczególnie, że politycy PiS nie negują doniesień medialnych, a otwarcie zaczynają mówić o tym, kto miałby zająć jego miejsce w przyszłych wyborach prezydenckich.

Jarosław Kaczyński na prezydenta?

Super Express postanowił przepytać polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością odnośnie do możliwości wystawienia innego kandydata niż Andrzej Duda. Okazało się, że większość zgodnie wskazuje w tej roli prezesa partii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jarosław Kaczyński doskonale sprawdzałby się w każdej politycznej funkcji, którą zdecydowałby się objąć - stwierdził Karol Karski, który nazwał prezesa "demiurgiem polskiej sceny politycznej". Podobnego zdania był również obecny europoseł Ryszard Czarnecki. Polityk bez ogródek stwierdził, że Jarosław Kaczyński jest odpowiednią osobą do pełnienia każdej z najwyższych funkcji państwowych. Prezesa PiS jak przyszłego prezydenta widzi również były premier Jan Olszewski. - To byłby finał jego politycznej kariery. To byłoby korzystne - stwierdził. Póki co ani Jarosław Kaczyński, ani PiS nie podaje oficjalnie czy doniesienia są zgodne ze stanem faktycznym. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiek Jarosława Kaczyńskiego może zmusić go do podjęcia takiej decyzji, jeśli chce sprawować urząd będąc jeszcze w pełni sił.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Patryk Jaki przeszedł samego siebie. Wykorzystał hasło wyborcze PO 
  2. Anna Grodzka przeszła poważną operację! „Nie mogę chodzić, było tylko gorzej” 
  3. Marszałek Kuchciński nie będzie zadowolony. W jego mieście PiS nie ma czego szukać 
Następny artykuł