Nie podpisze! Andrzej Duda miażdży i WETUJE najważniejszą ustawę PiS

Nie podpisze! Andrzej Duda miażdży i WETUJE najważniejszą ustawę PiS

Andrzej Duda wprawił wszystkich w osłupienie swoją decyzją. Podczas tego przemówienia głowa państwa zapowiedziała, że nie podpisze ustawy degradacyjnej. Cała prawica jest w szoku. Politycy PiS wprost nie mogą uwierzyć, że Andrzej Duda wetuje ustawę i tym samy, sprzeciwia się linii partyjnej.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie podpisania ustawy dezubekizacyjnej. Przedstawił ją na zwołanej przez siebie konferencji prasowej. Jak wspominał, termin, w którym powinien ją przedstawić to Wielkanocny Poniedziałek. Zdecydował się więc przedstawić ją w Wielki Piątek, podczas ostatniego dnia pracującego.  - Byłem współtwórcą ustawy lustracyjnej, która działa do dzisiaj. Byłem zwolennikiem radykalnych rozwiązań. Niedawno bez wahania podpisałem ustawę, która obniżyła emerytury pracownikom UB i SB do poziomu średniej krajowej - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda wetuje ustawę

Prezydentowi na sercu leżał mankament tej ustawy, czyli sprawa Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Przeszkadzało mu przede wszystkim, że nikt z jej członków nie miał żadnej możliwości obrony przed ewentualną prezydencką decyzją. Prosił, aby się tej sprawie przyjrzeć, jednak ministrowie nie zrobili tego. - Rozwiązanie, które zostało przyjęte w ustawie, czyli degradacja wszystkich członków WRON, sprawia, że tracą swoje tytuły i pozycje. Nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ we WRON-ie były też osoby, które nie zasłużyły na odebranie stopni wojskowych, tj. gen. Hermaszewski - podkreślił Duda. - Nie ma wątpliwości, jeśli chodzi o odebranie stopni wojskowych takim ludziom jak Jaruzelski czy Kiszczak, jednak generał Hermaszewski, który został wcielony do WRON siłą, nie miał z tym procederem nic wspólnego. Umieszczanie Hermaszewskiego obok Kiszczaka i Jaruzelskiego obniża rangę tej ustawy i niszczy element symboliczny, który jest tu tak ważny. Z tym pogodzić się nie mogę - zaznaczył prezydent. Ostatecznie decyzja Dudy zaskoczyła wszystkich, którzy spodziewali się, że prezydent nie sprzeciwi się partii rządzącej, która oczekiwała jej przyjęcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prawa ręka Macierewicza SKAZANA! Poniżający wyrok
  2. TVP szaleje, to będzie klasyk: „Komunistyczny homoharem pod nadzorem Tuska”
  3. Gwiazda polskiego kabaretu bezlitośnie uderza w Morawieckiego
źródło: tvp.info Następny artykuł