Andrzej Duda załamany po dzisiejszej tragedii. Wstrząsający wpis prezydenta

Andrzej Duda załamany po dzisiejszej tragedii. Wstrząsający wpis prezydenta Źródło: prezydent.pl

Andrzej Duda przekazał wyrazy współczucia po serii zamachów, do których doszło dziś na Sri Lance. Nie żyje ponad dwieście osób, a drugie tyle zostało rannych. Wśród ofiar jest obywatel Polski.

Andrzej Duda skomentował dzisiejszą serię zamachów na Sri Lance. Przypomnijmy - w serii ataków na kościoły i inne miejsca publiczne zginęło co najmniej 207 osób, a ponad 400 zostało rannych.

Andrzej Duda o zamachach na Sri Lance: "Łączymy się z cierpiącymi i rannymi, wspieramy zrozpaczonych"

Media informują, że do nieprzewidzianych wybuchów doszło w kościołach, w których gromadzili się wierni modlący się w ramach niedzieli wielkanocnej. Kolejne zamachy miały miejsce w hotelach dla zagranicznych turystów.

Przerażające wieści docierają do Polski od samego rana. Raportujące na miejscu media doniosły o kilkudziesięciu ofiarach spoza Sri Lanki. Niestety - potwierdzono śmierć jednego obywatela Polski. Taki obrót spraw musiał skutkować zabraniem głosu przez głowę państwa. Andrzej Duda odniósł się do serii zamachów w przejmującym wpisie na Twitterze.

- Wstrząsająca tragedia na Sri Lance. W Wielką Niedzielę szczególnie łączymy się z Cierpiącymi i Rannymi, wspieramy duchowo Zrozpaczonych (pisownia oryginalna, przyp. red.) - napisał prezydent Polski .

Na Sri Lance trwa tzw. godzina policyjna, którą władze ogłosiły do odwołania. Póki co nikt nie przyznał się do sprowokowania zamachów. Lankijskie MSZ jest przekonane, że była to dobrze zorganizowana akcja mająca uderzyć w wiernych i cudzoziemskich turystów. Andrzej Duda zaznaczył, że przy tak koszmarnych wieściach z dalekiej Azji trudno powstrzymać gniew. Atak na wiernych, w dniu najważniejszego święta chrześcijan, to nic innego jak cios w ważny system wartości.

- Mimo wyjątkowego Święta trudno powstrzymać gniew przeciwko brutalnym i cynicznym terrorystom uderzającym w najważniejsze wartości - zakończył wpis na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Władze Sri Lanki zwołały w sprawie ataków nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa. Premier tego państwa, Ranil Wickremesinghe, potępił zamachy.

- Wzywam wszystkich obywateli Sri Lanki w tym tragicznym czasie, aby pozostali zjednoczeni i silni. Proszę unikać propagowania niezweryfikowanych informacji - napisał na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamachy skomentował też premier Mateusz Morawiecki. W swoim wpisie na Twitterze podkreślił, że są one szczególnie bolesne właśnie ze względu na uderzenie w kościół upamiętniający dziś zmartwychwstanie Jezusa.

- To ogromna tragedia. Tym boleśniejsza, że wydarzyła się w dniu, w którym cały Kościół Katolicki świętuje zmartwychwstanie Jezusa. Szczególnie dziś wspomnijmy wszystkich, którzy są prześladowani z powodu swojej chrześcijańskiej wiary - napisał Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Choroba sprawiła, że Marian Opania schudł 13 kg. Jak się dziś czuje?
  3. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach
  4. Z ostatniej chwili: Polak w centrum rzezi na Sri Lance. "To pierwszy taki przypadek w historii"
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News