Wyborcy mu tego nie darują! Astronomiczna kwota za remont willi Andrzeja Dudy

Wyborcy mu tego nie darują! Astronomiczna kwota za remont willi Andrzeja Dudy Źródło: Fot. Flickr.com

Andrzej Duda cieszy się całkiem sporym zaufaniem społecznym i według ostatnich sondaży, pomimo kontrowersji wokół reformy sądownictwa, ma szanse na drugą kadencję. Kancelaria Prezydenta przygotowała jednak plan wydatków, które bardziej niż sprawy prawne mogą wstrząsnąć opinią publiczną. Prezydencką willę czeka bardzo kosztowny remont.

Lista długich wydatków państwowych przeznaczanych na urzędników wciąż rośnie i nie zanosi się na jej skrócenie. Niedawno śmiałym planem zasłynął marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który planuje przeznaczyć setki milionów złotych na remont Sejmu, jego otoczenia i zakupienie na potrzeby posłów tabletów, samochodów, a nawet samolotów. Koszt tego przedsięwzięcia przewyższy jednak cena remontu prezydenckiej willi w Rudzie Tarnowskiej pod Garwolinem. Zwana Promnikiem od imienia przepływającej niedaleko rzeki jest jednym z ulubionych miejsc Andrzej Dudy, jak i innych głów naszego państwa.

By Andrzej Duda czuł się bezpiecznie, astronomiczny koszt remontu jego willi

Koszt remontu według informacji przekazanych Super Expressowi przez Kancelarię Prezydenta wyniesie 600 tys. złotych. Inwestycja ma przede wszystkim związek z podniesieniem bezpieczeństwa Andrzeja Dudy. - Planowana inwestycja polega na odtworzeniu istniejącego wcześniej obiektu w celu realizacji konstytucyjnych zadań Prezydenta RP. Na jej realizację zabezpieczono środki w planie zamierzeń inwestycyjnych Kancelarii Prezydenta RP w wysokości 600 tys. zł - czytamy. Informacje dotyczące sposobu podniesienia bezpieczeństwa są jednak niejawne, a co za tym idzie, nie udostępniono ich opinii publicznej. Jak powiedzieli w rozmowie z dziennikarzami miejscowi ludzie, willę szczególnie upodobali sobie Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. - To jest naprawdę uroczy, leśny teren, około 100 hektarów. Tu prezydent naprawdę może czuć się swobodnie, nikt go na pewno nie zobaczy. Na terenie ośrodka jest spore, piękne rozlewisko rzeki Promnik, wspaniałe meandry, stary las, są alejki, teren jest zagospodarowany - przekonują. Wyborcy w ostatnim czasie są bardzo cięci na wydatki polityków. Ma to oczywiście związek z aferą z nagrodami rządu Beaty Szydło dla konstytucyjnych ministrów. Rozpowszechnienie się informacji o kosztownym remoncie, może więc znacząco obniżyć prezydenckie słupki poparcia.

Ile zarabia Andrzej Duda?

Polski prezydent w przeciwieństwie do głów innych państw wcale nie zarabia aż tak dużo. Miesięczna pensja Andrzeja Dudy wynosi 20 tys. złotych, co daje 240 tys. rocznie. Duda zarabiał więcej jako europoseł. Miesięcznie wyciągał wówczas 8 tys. euro. Jest to około 34 tys. złotych. W skali roku daje to już 408 tys. złotych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Straż pożarna zamknie Biedronki! Stwarzają niebezpieczeństwo dla klientów
  2. Największe kłamstwo o 500 plus. Prawda was zaskoczy
  3. Ujawniono zarobki jasnowidza Jackowskiego! Jego cennik zwala z nóg
Następny artykuł