Morawiecki pilnie wezwany przez Dudę! Trzęsienie w rządzie, co z tego wyjdzie?

Morawiecki pilnie wezwany przez Dudę! Trzęsienie w rządzie, co z tego wyjdzie? Źródło: .

Andrzej Duda w sprawie strajku nauczycieli wypowiedział się jasno: "będą, ale nie teraz". Okazuje się jednak, że medialna burza i próba rozliczenia prezydenta z jego działań, nie przysłużyły się jego wizerunkowi. Pilnie wezwał do kancelarii Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Duda wezwał pilnie do swojego gabinetu Mateusza Morawieckiego. Politycy spotkali się dzisiaj około godziny 19:00. Jedną z wersji natychmiastowego spotkania według doniesień mediów, ma być rozmowa o strajku nauczycieli, którzy 8 kwietnia chcą zaprzestać swojej pracy. Później planują kolejne działania, które już teraz cieszą się zainteresowaniem, poparciem i solidarnością pracowników oświaty.

Nauczyciele chcą strajkować. Andrzej Duda zmienia taktykę

W ocenie mediów, to właśnie problem podwyżek dla nauczycieli, którzy uznali, że oferta rządu nie jest satysfakcjonująca, miał być powodem spotkania prezydenta i premiera. Kilkukrotnie zajmowane stanowisko PiS-u w tej sprawie miało wywołać ogromną burzę. Okazuje się, że przed wyborami - każdy nieostrożny ruch może być dla prawicy niewygodny. 

Prezydent właśnie rozmawia z premierem w sprawie ewentualnego rozwiązania problemów wypłat dla nauczycieli. Ci, uważają, że należą im się podwyżki w wysokości 1000 złotych. PiS zapowiedział, że nie może sobie na to pozwolić. Niektórzy zauważają, że może być to początek trzęsienia w rządzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Publicyści i przede wszystkim - związki zawodowe zaczęli wymieniać wszystkie hojne datki od rządu. Wymieniono między innymi przekazanie miliarda złotych na działania TVP. W związku z tym - w mediach zaczęło się coraz głośniej wymieniać stanowisko prezydenta w sprawie. Dziwił również fakt, że Agata Duda nie chciała przez wiele tygodni zabrać głosu w sprawie - jako nauczycielka powinna doskonale znać bolączki pracy w oświacie.

Nie wiadomo jednak, czy po spotkaniu zostanie ogłoszone nowe, oficjalne stanowisko Kancelarii Prezydenta. O jego przebiegu będziemy na bieżąco informować na stronie Pikio.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych
2. Piotr Żyła zdradził całą prawdę. Polacy czekali na te słowa
3. Ogromny skandal z Wiśniewskim wychodzi na jaw?! Wszyscy wyrolowani
4. Paweł Deląg odchodzi z „M jak miłość”! Co się stanie z jego bohaterem?
5. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej. Tego się nie spodziewaliście!

źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News