Morawiecki pilnie wezwany przez Dudę! Trzęsienie w rządzie, co z tego wyjdzie?

Morawiecki pilnie wezwany przez Dudę! Trzęsienie w rządzie, co z tego wyjdzie? Źródło: .

Andrzej Duda w sprawie strajku nauczycieli wypowiedział się jasno: "będą, ale nie teraz". Okazuje się jednak, że medialna burza i próba rozliczenia prezydenta z jego działań, nie przysłużyły się jego wizerunkowi. Pilnie wezwał do kancelarii Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Duda wezwał pilnie do swojego gabinetu Mateusza Morawieckiego. Politycy spotkali się dzisiaj około godziny 19:00. Jedną z wersji natychmiastowego spotkania według doniesień mediów, ma być rozmowa o strajku nauczycieli, którzy 8 kwietnia chcą zaprzestać swojej pracy. Później planują kolejne działania, które już teraz cieszą się zainteresowaniem, poparciem i solidarnością pracowników oświaty.

Nauczyciele chcą strajkować. Andrzej Duda zmienia taktykę

W ocenie mediów, to właśnie problem podwyżek dla nauczycieli, którzy uznali, że oferta rządu nie jest satysfakcjonująca, miał być powodem spotkania prezydenta i premiera. Kilkukrotnie zajmowane stanowisko PiS-u w tej sprawie miało wywołać ogromną burzę. Okazuje się, że przed wyborami - każdy nieostrożny ruch może być dla prawicy niewygodny. 

Prezydent właśnie rozmawia z premierem w sprawie ewentualnego rozwiązania problemów wypłat dla nauczycieli. Ci, uważają, że należą im się podwyżki w wysokości 1000 złotych. PiS zapowiedział, że nie może sobie na to pozwolić. Niektórzy zauważają, że może być to początek trzęsienia w rządzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Publicyści i przede wszystkim - związki zawodowe zaczęli wymieniać wszystkie hojne datki od rządu. Wymieniono między innymi przekazanie miliarda złotych na działania TVP. W związku z tym - w mediach zaczęło się coraz głośniej wymieniać stanowisko prezydenta w sprawie. Dziwił również fakt, że Agata Duda nie chciała przez wiele tygodni zabrać głosu w sprawie - jako nauczycielka powinna doskonale znać bolączki pracy w oświacie.

Nie wiadomo jednak, czy po spotkaniu zostanie ogłoszone nowe, oficjalne stanowisko Kancelarii Prezydenta. O jego przebiegu będziemy na bieżąco informować na stronie Pikio.pl.

1. Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych
2. Piotr Żyła zdradził całą prawdę. Polacy czekali na te słowa
3. Ogromny skandal z Wiśniewskim wychodzi na jaw?! Wszyscy wyrolowani
4. Paweł Deląg odchodzi z „M jak miłość”! Co się stanie z jego bohaterem?
5. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej. Tego się nie spodziewaliście!

źródło: Money

Następny artykuł