Andrzej Duda jest w ogromnej żałobie. O śmierci tak ważnej dla całego świata osoby dowiedział się podczas swojej wizyty w Australii. Rozmowy dyplomatyczne zostały przerwane, prezydent ciężko to przeżył. O tym usłyszeli dzisiaj wszyscy. Kancelaria Prezydenta przekazała właśnie tragiczne informacje.

Dzisiaj w godzinach porannych zmarł wielki polityk, były sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Kofi Annan. Był aktywnym działaczem w walce o prawa człowieka. Walczył również z problemem epidemii HIV w Afryce, z którego to kontynentu pochodził. Urodził się bowiem w Ghanie.

Prezydent Andrzej Duda był wyraźnie wstrząśnięty straszną informacją. Gdy dowiedział się o odejściu wybitnego polityka, wyraził swój głęboki żal. Wiadomość zakłóciła jego pobyt w Australii. Jest to informacja tragiczna dla całego świata.

Andrzej Duda w potwornej żałobie. Odszedł wielki człowiek

– Z ogromnym żalem przyjąłem informację o śmierci Kofiego Annana – wybitnego dyplomaty, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, wieloletniego sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych – przekazała słowa Andrzeja Dudy Kancelaria Prezydenta na Twitterze.

Legendarny polityk znany był na całym świecie. Dziś wszyscy powtarzają liczne cytaty z jego wypowiedzi. Mówił o wolności, dyplomacji i człowieczeństwie.

– Musimy stworzyć świat sprawiedliwy i stabilny, ale też taki, w którym będziemy brali pod uwagę także potrzeby innych, nie tylko nasze aktualne. Jedziemy na tym samym wózku – powtarzał Kofi Annan.

Niech spoczywa w pokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dał wolność, dostał Nobla. Nie żyje legenda polityki, znał go cały świat
  2. Niespodziewana tragedia. Nie żyje legendarny artysta, polski kabaret w żałobie
  3. Pokłosie tragedii w Darłówku. Śmierć zniszczyła życie setkom dzieci
  4. Jak pies z kotem, czyli pies i kot w jednym domu. Tak czy nie? Odpowiadamy

Światowe legendy muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]