Duda w centrum ogromnej afery! Zrobił to w panice

Duda w centrum ogromnej afery! Zrobił to w panice Źródło: youtube.com

Andrzej Duda jest kolejną osobą pośrednio związaną z tym, co dzieje się po ujawnieniu przez prezesa Getin Noble Bank. Leszek Czarnecki wstrząsnął sceną polityczną, kiedy przedstawił nagrania, na których otrzymuje korupcyjne propozycje od wysokich rangą urzędników. W tym gronie znalazł się przede wszystkim prezes Komisji Nadzoru Finansowego.

Andrzej Duda, jak i inni najważniejsi politycy, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji po wybuchu afery KNF. Opinia publiczna zgłębiając temat zastanawia się, jaką rolę w całej sprawie pełnią osoby mianujące konkretnych urzędników. W gronie osób bezpośrednio uczestniczących w szokujących rozmowach znalazł się również osobisty doradca prezydenta. Andrzej Duda wypowiedział się właśnie o jego udziale w szokujący sposób.

Andrzej Duda o aferze KNF. Wstrząsające stanowisko prezydenta

Najbardziej afera uderzyła oczywiście w Marka Chrzanowskiego. To on zaproponować miał Czarneckiemu pomoc w ochronie jego biznesu przed nowymi przepisami. Stwierdzić miał, że mógłby mu pomóc jego znajomy mecenas, który zainkasowałyby za to 1 procent kapitalizacji giełdowej banku. Była to wówczas kwota rzędu 40 milionów złotych. Prezes KNF po skandalicznych publikacjach wzbraniał się od złożenia dymisji, jednak już kilka godzin później zrezygnował ze swojego stanowiska. Tę decyzję Andrzej Duda otwarcie pochwalił. - Sytuacja jest opanowana. Przede wszystkim chcę podkreślić, odpowiedzialnie zachował się były przewodniczący KNF - powiedział PAD. Jednak u podstaw całej afery leży zachowanie i plany prezydenckiego doradcy społecznego, a zarazem prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Zdzisława Sokala. - Między nami to Zdzisław ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść za złotówkę, zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków i on chciałby dokapitalizować to kwotą 2 mld złotych i to jest jego wizja rozwoju sprawy. I nas atakuje za każdą decyzję pozytywną w stosunku do [Getin Banku] - powiedział Chrzanowski na pamiętnym spotkaniu z Czarneckim.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jeżeli celem jest przejęcie tego banku za złotówkę i przekazanie go czy też znacjonalizowanie, to nazywam rzecz po imieniu: to jest po prostu kradzież, i to kradzież systemowa. To jest po prostu coś nieprawdopodobnego - odparł wtedy Czarnecki. Z nagrań bezsprzecznie wynika, że Sokal miał swój udział w całym zamieszaniu, w którego centrum znalazł się Getin. Jednak według prezydenta jego postępowanie było słuszne. Andrzej Duda stwierdził, że jego zachowanie było prospołeczne. - Mój przedstawiciel w KNF chciał podejmować słuszne działanie. Ja także uważam, że w pierwszej kolejności powinny być chronione interesy zwykłych ludzi, żeby nie było takiej sytuacji, jak przy Amber Gold, że są oni poszkodowanymi, a wielkie rekiny zabrały pieniądze i nie wiadomo gdzie one są - stwierdził Duda.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Żenada! Pawłowicz upokorzyła staruszka. Potraktowała go jak bezdomnego 
  2. Największy gwiazdor TVP krytycznie o PiS! Co na to Kurski? 
  3. Kwaśniewski ujawnił tajny plan Tuska! Trzęsienie ziemi w polskiej polityce 
  4. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
Następny artykuł