Andrzej Duda został rozszyfrowany. "Jak dziecko w sklepie z zabawkami"

Andrzej Duda został rozszyfrowany. "Jak dziecko w sklepie z zabawkami" Źródło: Fot. YouTube/The White House

Andrzej Duda po trzech latach prezydentury odbył pierwszą oficjalną wizytę w Białym Domu. Donald oraz Melania Trump wspólnie przywitali polską pierwszą parę, która wyglądała na naprawdę zachwyconą swoim pobytem w Waszyngtonie. Mowę ciała głowy państwa w czasie spotkania z amerykańskim przywódcą bardzo szybko przeanalizował więc spec w tym temacie, a jego obserwacje naprawdę mogą zaskakiwać.

Andrzej Duda zdecydowanie nie uniknął wpadek w czasie swej wizyty w siedzibie kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Cała Polska mówiła o zagubieniu głowy państwa w czasie przywitania z Donaldem Trumpem oraz nadmiernej ekspresji i transparentności. Wciąż nie cichną także echa wokół głośnego zdjęcia przy biurku w Gabinecie Owalnym.

Jak Andrzej Duda zachowywał się w Waszyngtonie?

Najbardziej kontrowersyjne momenty pobytu Dudy w Białym Domu skomentował więc specjalista od mowy ciała. W rozmowie z naTemat Piotr Mencina odniósł się najpierw do pierwszych chwil prezydenta w Waszyngtonie, kiedy to pomylił stronę, po której powinien stanąć. - To ewidentna sytuacja, w której doszukiwałbym się po prostu klasycznego błędu protokolarnego. Jestem przekonany, że prezydent był i jest na bieżąco przygotowywany, ale to, co było widać w tym krótkim materiale, to na pewno towarzyszące mu emocje – ekscytacja i podniecenie. (...) W końcu to było pierwsze spotkanie z prezydentem Trumpem jako gospodarzem i widać było, że nasz prezydent jest podekscytowany tym wydarzeniem. No i zdarzyło się, że zamiana tych miejsc przebiegła w nieprofesjonalny, ale nieszkodliwy dla całej sprawy, sposób - powiedział Mencina. Następnie ekspert odniósł się do chwili podpisania porozumienia o polsko-amerykańskiej współpracy. Przypomnijmy, że Donald Trump siedział przy biurku w Gabinecie Owalnym, a Andrzej Duda jedynie się nad nim pochylał. - Jeśli chodzi o sprawę z podpisaniem deklaracji, to prezydent wywodzi się ze środowiska akademickiego, więc sprawia wrażenie takiego dobrego ucznia, który chce dobrze odrobić swoją pracę domową. I to tu widać. Czasami te jego emocje, które mu towarzyszą, powodują takie sytuacje. Moglibyśmy oczekiwać od męża stanu, żeby postępował bardziej stabilnie i z większą dystynkcją - stwierdził specjalista.

Spotkanie Duda - Trump oczami eksperta

Ostatecznie Piotr Mencina poruszył także temat przebiegu krótkiej rozmowy prezydentów z dziennikarzami w towarzystwie pierwszych dam. Jak ekspert zinterpretował zachowanie Andrzeja Dudy? - Pozycja prezydenta Trumpa jest bardziej stabilna, spokojna, swobodna, emanująca pewnością siebie. Dodatkowo na plus dla niego, że nie manifestował swojej wyższości nad polskim prezydentem. (...) Natomiast nasz prezydent przyjął pozycję trochę dwuznaczną do sytuacji, w jakiej się znajdował. Usiadł prawie na krawędzi fotela, przez co wskazuje całym swoim ciałem na gotowość do działania. Ale najczęściej ta pozycja jest interpretowana jako chęć zakończenia spotkania, ucieczki, wyjścia z niezbyt komfortowej sytuacji, w której nie czuje się zbyt pewny - ujawnił specjalista. - To, co szczególnie rzuca się w oczy podczas tego fragmentu wizyty, to nadmierne ekspresje prezydenta Dudy. (...) Owszem, ekspresje mogą pokazywać spontaniczność, ale w tych okolicznościach najlepiej byłoby się powstrzymać, z uwagi chociażby na temat rozmów, który przecież był bardzo ważki. A czy taka nadmierna ekspresja to oznaka stresu? Czasami bywa tak, że w stresujących sytuacjach zachowujemy się mniej racjonalnie, niż w innych okolicznościach. I tutaj na pewno tak było - zauważył ekspert, porównując także Andrzeja Dudę do "dziecka, które weszło do sklepu z zabawkami, czy cukierkami".Najlepsze newsy dnia:

  1. Żenujący wpis o Donaldzie i bigosie ośmieszył Andrzeja Dudę. Nowy rzecznik przesadził
  2. Wszyscy śmieją się z Dudy! Komorowski w swoim stylu rozjechał prezydenta
  3. Agata Duda gwiazdą… Instagrama! Wszystko przez Melanię Trump
Następny artykuł