Międzynarodowe upokorzenie Dudy! Cały świat się śmieje

Międzynarodowe upokorzenie Dudy! Cały świat się śmieje

Andrzej Duda sprawuje urząd Prezydenta RP od 3 lat, a jego kariera usłana jest rozmaitymi decyzjami, ostro krytykowanymi przez społeczeństwo. Niedawno wyjechał do Australii, gdzie miejsce miał kolejny upokarzający skandal. 

Prezydent kilka dni temu leciał do Australii, a jednym z głównych celów podróży było podpisanie umowy na zakup trzech starych fregat Adelaide, które przekazane miały zostać polskiej Marynarce Wojennej. Za sprawą premiera Mateusza Morawieckiego do realizacji projektu jednak nie doszło, a nie był to jedyny skandal podczas wyjazdu. Andrzej Duda został upokorzony na oczach całego świata, który teraz się z niego śmieje.

Po co Andrzej Duda leciał do Australii?

Polska miała podpisać umowę z Australią na zakup starych fregat Adelaide, które miały w efekcie trafić do polskiej Marynarki Wojennej. Jeszcze przed wylotem "Polska The Times" podała, że transakcja nie dojdzie jednak do skutku za sprawą premiera Mateusza Morawieckiego. Zakup miał poprawić kondycję polskiej floty, która w tym momencie regularnie wyśmiewana jest przez opozycję, jednak taki pomysł również nie znalazł zwolenników - przywoływano Tasmanię, która podobny, stary okręt otrzymała za darmo, a my mielibyśmy zapłacić wielkie kwoty. Po wstrzymaniu transakcji doszło jednak do kolejnych skandali.

Andrzej Duda ośmieszony w Australii

Cały wyjazd od samego początku nie przebiegał tak, jak powinien. Dudę w Australii powitały sprzeciwy tamtejszej Polonii oraz liczne i burzliwe protesty w obronie konstytucji. Poprawie wizerunku nie pomogło również zablokowanie zakupu fregat przez premiera. Jak się okazało, miało to również swoje późniejsze konsekwencje. Jak wynika z depeszy opublikowanej przez analityka, Marka Świerczyńskiego, spotkanie Andrzeja Dudy z premierem Australii Malcolmem Turnbullem było niczym innym, jak tylko zwykłym przywitaniem, z którego nie wynikło nic więcej. Po oficjalnym przywitaniu rozmowy bilateralne przekazane zostały australijskiemu ministrowi ds. przemysłu obronnego - Christopherowi Pyne'owi. Widać, że status rozmów obronnych z Polską został obniżony, a Andrzej Duda ośmieszony. Na Prezydencie suchej nitki nie zostawili również internauci, wyśmiewając upokorzenie go oraz ostro krytykując to w jaki sposób reprezentuje nasz kraj. Andrzej Duda - Australia Screen/Twitter/mswierczynski  
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rząd PiS upadnie? Ujawniono właśnie gigantyczną aferę!
  2. Oficjalny komunikat ws. dzieci z Darłowa
  3. Agata Duda wygląda oszałamiająco! Wyborcom opadły szczęki
Następny artykuł