Andrzej Duda okrutnie upokorzony przez Trumpa. Poniżył go na oczach całego świata

Andrzej Duda okrutnie upokorzony przez Trumpa. Poniżył go na oczach całego świata Źródło: Fot. YouTube / MASAKRACJA

Andrzej Duda po spotkaniu z Donaldem Trumpem po raz kolejny musi zmierzyć się z falą krytyki. Tym razem nie tylko internauci, ale i inni politycy wytknęli mu błędy jakie popełnił podczas wyjazdu do Stanów. Jednak czy były to błędy naszej głowy państwa, czy próba upokorzenia go przez prezydenta USA?

Andrzej Duda, a raczej jego zdjęcia z ostatniej wizyty w Stanach, skupiły na sobie spojrzenia wielu osób. Fotografia, na której Donald Trump podpisuje dokumenty na wygodnym fotelu, podczas gdy prezydent Polski robi to na stojąco, na dodatek przygarbiony, budzi wiele kontrowersji. O tym, czy było to dyplomatyczne potknięcie, czy też celowe zagranie, dyskutuje wielu.

Andrzej Duda znieważony

Duża część osób zabierających głos w sprawie uważa, że zdjęcie umieszczone w sieci jest dobitnym dowodem na to, że Polska i jej interesy nie są traktowane przez USA w sposób poważny. Tylko jedno krzesło, podczas gdy dokument podpisać musi dwóch ważnych polityków, jest zniwagą. Paweł Zalewski, polityk PO, użył dość dosadnych słów. - Podpisanie polsko-amerykańskiej deklaracji przy biurku amerykańskiego prezydenta, gdy ten siedzi, a polski [prezydent] stoi jest symbolicznym potwierdzeniem Andrzeja Dudy w roli klienta Donalda Trumpa. Tak nisko nigdy nie byliśmy - skomentował. Podobne zdanie w tej kwestii ma inny polityk PO, Krzysztof Brejza. - To jest niewiarygodne i upokarzające! Jak można w takiej formie podpisywać cokolwiek w imieniu Polski - napisał.

Wystarczyło chwilę poczekać

Nie wszyscy jednak w całej tej sytuacji widzą celowe zagranie Stanów Zjednoczonych. Pojawiają się również komentarze, że najprawdopodobniej dokument miał być podpisany najpierw przez jedną stronę, a dopiero później przez drugą, i że Donald Trump ustąpiłby miejsca prezydentowi Polski, zaraz po złożeniu swojego podpisu. Czy całym problemem jest więc to, że Andrzej Duda był zbyt wyrywny? Czy aby uniknąć całego zamieszania wystarczyło chwilę poczekać? Po pojawieniu się w sieci niefortunnej fotografii, ustosunkował się do niej także Lech Wałęsa. Były prezydent dodał swoje zdjęcie z Donaldem Trumpem, na którym to reprezentant RP siedzi sobie wygodnie, rozłożony na fotelu, a nad nim stoi pochylony Donald Trump. Obok dodał słynne już zdjęcie Andrzeja Dudy, które obraża rzekomo nie tylko prezydenta, ale cały naród Polski. Całość okrasił podpisem "Znajdź różnice". Standardowo, jak to w przypadku Andrzeja Dudy, w sieci można znaleźć już dziesiątki memów związanych z wyjazdem prezydenta do USA. Jego pozy i miny wciąż są pożywką dla frywolnej twórczości internautów. Andrzej Duda Fot. twitterNajlepsze newsy dnia:

  1. Co on robi? Ziobro chce karać prawników i nauczycieli za uczenie o Konstytucji
  2. Prawica zejdzie na zawał. Kaczyński: Chcemy, żeby w Polsce było jak w Niemczech
  3. Ceny biletów w Mulikinie i CinemaCity sprawią, że złapiecie się za głowę. To już obłęd
Następny artykuł