Andrzej Duda oraz jego współpracownicy w zaskakujący sposób skomentowali ostatnie decyzje członków Sądu Najwyższego. Internauci są przekonani, że prezydent chciał tym samym podważyć autorytet Unii Europejskiej oraz jej organów. Zwolennicy opozycji nie ukrywają więc wściekłości.

Sąd Najwyższy zdecydował się zawiesić wykonanie niektórych zapisów nowej ustawy o instytucji. Wystosowano także pięć oficjalnych pytań do Trybunału Sprawiedliwości UE. Dotyczą one zgodności przepisów o przechodzeniu sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia, w stan spoczynku.

Poczynania te skomentował więc wiceszef Kancelarii Prezydenta, Paweł Mucha. Przedstawił tym samym oficjalne stanowisko głowy państwa.

Andrzej Duda wściekły na Sąd Najwyższy

– Działanie Sądu Najwyższego, polegające na zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o SN, to nie tylko kuriozum prawne, ale też bardzo nieudana i nietrafna próba obejścia przepisów ustawy o SN. (…) Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że działania Sądu Najwyższego są działaniami bez podstawy prawnej i one nie wywierają żadnych skutków prawnych. Nie ma w polskim prawie takiej instytucji jak zawieszenie stosowania przepisów przez SN – powiedział Mucha w rozmowie z mediami.

– Nikt nigdy w żadnej sprawie dotyczącej obywateli, niezwykle doniosłych skutków prawnych dotyczących praw obywateli, dotyczących jakiejkolwiek rozstrzyganej materii, tego rodzaju absurdalnego rozumowania nie wyprowadzał, a tutaj dla potrzeby ochrony swoich interesów, sięga się po środki, które są zupełnie nietrafne. (…) Abstrahując od tego, że to jest absolutne kuriozum prawne, to jest to próba – moim zdaniem bardzo nieudana i bardzo nietrafna – obejścia prawa i zakwestionowani obowiązujących przepisów ustawy o SN pod pozorem zadawania pytania prejudycjalnego do Trybunału Sprawiedliwości UE w konkretnej sprawie rozpoznawanej przed sądem – stwierdził także współpracownik Andrzeja Dudy.

Czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej?

Zwolennicy krajowej opozycji bardzo szybko oskarżyli więc prezydenta o podważanie autorytetu Sądu Najwyższego oraz Trybunału Sprawiedliwości UE. Tym samym stwierdzili, iż Polska jest już w swoich działaniach coraz bliżej poważnych sankcji, a nawet wystąpienia ze Wspólnoty. Czas pokaże, jak na te zarzuty odpowie sam Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE: Hołdys jest INWIGILOWANY przez PiS?! Czuje się śledzony

ZOBACZ TAKŻE: Monika Jaruzelska szokująco o rządzie PiS. Trudno uwierzyć, że naprawdę to powiedziała

ZOBACZ TAKŻE: Kwaśniewski i Wałęsa razem przeciwko PiS! Będą starcia z policją?!

ZOBACZ TAKŻE: Pies został porwany. Zrobił niezwykłą rzecz, by wrócić do opiekuna

Andrzej Duda
Fot. Wikimedia Commons
Andrzej Duda. Beata Szydło
Fot. YouTube/Prezydent.pl
Andrzej Duda
Fot. Wikimedia Commons

Czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódców


Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]