Rozłam, do którego doszło między Prawem i Sprawiedliwością a Andrzejem Dudą, coraz bardziej się pogłębia. Od dwóch wet, które w lipcu wystosował Andrzej Duda wobec ustaw PiS, napięcie tylko coraz bardziej się wzmaga. Choć postarał się o własne wersje prawa, wciąż nie może znaleźć wspólnego języka z PiS. Ujawnił właśnie jedną z największych tajemnic partii.

Bez wątpienia tego nie wybaczy mu Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda właśnie ujawnił jedną z największych tajemnic, jaką skrywa Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca ma bowiem już dosyć kłócenia się z Andrzejem Dudą o prawo dotyczące reformy sądownictwa. Od półtora miesiąca dwie ustawy Dudy spoczywają w Sejmie nieruszone. Wygląda na to, że władza przystopowała z reformami.

 – Jestem zaniepokojony przedłużającymi się pracami nad reformą sądownictwa. Zobowiązałem się do przedstawienia nowych projektów w ciągu dwóch miesięcy. Z tego zobowiązania się wywiązałem. Od tego czasu minęło 1,5 miesiąca, Sejm się tymi projektami jeszcze nie zajął. Ja też chciałbym bardzo, żeby wreszcie te ustawy zostały uchwalone – oświadczył Duda.

Nie „spór”, a „różne punkty widzenia”

Prezydent przyznał jednak, że jego stosunki z PiS nie są tak napięte, jak prezentuje się to w mediach. Podkreślił, że „nie ma kwestii spornych, a jedynie różne punkty widzenia”. Zaznaczył jednak, że ich przeciągające się wyjaśnianie i dochodzenie do konsensusu już go denerwują.

 – Nie ma kwestii spornych, a jedynie w pewnych aspektach są jeszcze różne punkty widzenia. Próbuje się budować takie wrażenie, że trwa jakiś spór. Nie. W pewnych kwestiach są odmienne punkty widzenia, uwagi i pewne zastrzeżenia, które są obecnie wyjaśniane – podkreślił prezydent.

PiS zaskoczy wszystkich

Duda zaznaczył, że bardzo ważne dla niego jest przyjęcie tego prawa przed końcem roku. Widoczne opory ze strony władzy dały mu jednak do myślenia. Prezydent nie ma wątpliwości, że to robienie gruntu pod wycofanie się z projektu. Trzeba przyznać, że byłoby to zaskakujące ze strony PiS.

 – Jeżeli do końca roku ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym nie zostaną przyjęte, to nie waham się powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość porzuci reformę sądownictwa – ujawnił prezydent.

źródło: wsedno24.pl

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz


Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

...

Zobacz również