Andrzej Duda znalazł sposób na UE. Załatwi sprawę ekspresowo

Andrzej Duda znalazł sposób na UE. Załatwi sprawę ekspresowo

Andrzej Duda od początku swej kadencji na stanowisku prezydenta wywołuje ogromne kontrowersje. Emocje związane z postawą głowy państwa spotęgowały właśnie nowe medialne doniesienia. Polityk ma bowiem ponoć niecodzienny pomysł na poradzenie sobie z zarządzeniami jednej z najważniejszych unijnych instytucji.

Andrzej Duda po wygranej w wyborach prezydenckich 2015 stał się prawdziwą twarzą rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce, które zostały stanowczo umocnione po zdecydowanym zwycięstwie partii w wyborach parlamentarnych. Każdy ważny krok głowy państwa wywołuje więc ogromne kontrowersje wśród wyjątkowo podzielonego w ostatnim czasie społeczeństwa. Nie inaczej dzieje się i tym razem. Czasami zdarza się, że nawet zwolennicy opozycji zwracają się do prezydenta ze swymi prośbami. Niejednokrotnie mieli już bowiem w przeszłości nadzieję na to, iż Andrzej Duda zatrzyma swoim wetem wejście w życie ustaw przegłosowanych w Sejmie przez stanowioną przez partię Jarosława Kaczyńskiego większość.

Czy prezydent Andrzej Duda poprze zmiany w Sądzie Najwyższym?

W sprawie bardzo kontrowersyjnych zmian w składzie Sądu Najwyższego prezydent stanowczo stanął jednak po stronie głosów dobiegających z wnętrza obozu władzy, na którego czele stoją obecnie jako prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Jak wynika z najnowszych medialnych doniesień, głowa państwa nie zamierza w najbliższej przyszłości zmieniać swojego stosunku do głośnej i dzielącej opinię publiczną sprawy. Chociaż na drodze zmian wprowadzanych przez PiS w Sądzie Najwyższym miały stanąć decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, instytucja nie zdąży prawdopodobnie zatrzymać wyboru nowych sędziów. Sam Andrzej Duda miał bowiem znaleźć na to konkretny, misternie obmyślony sposób, który już wkrótce wcieli w życie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Andrzej Duda wyprzedzi swą decyzją Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej?

Jak podali nieoficjalnie dziennikarze radia RMF FM, już w środę o godzinie 11:00 dojdzie do oficjalnego ślubowania nowych członków Sądu Najwyższego, które odbierze głowa państwa. Stanie się to jedynie dwa dni po tym, jak prezydent otrzymał uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w tej sprawie. Nawet jeżeli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podejmie ewentualną decyzję w sprawie zamrożenia powołań sędziowskich, nie przyniesie ona pożądanego efektu. Nie będzie mogła bowiem zadziałać wstecz i odbić się na postanowieniu, które zostało podjęte oraz działaniach, które już się dokonały. Sytuacji może nie zmienić w tym kontekście nawet stanowcze stanowisko Komisji Europejskiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Artur Hippe, szokujące fakty z przeszłości polityka chcącego seksu z 14-latką
  2. Pierwsza Dama pobiła się z prezydentem Macronem?! Słychać było wrzaski i tłuczone naczynia
  3. Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! „Działa poza prawem, nie płaci za koncesję”
  4. Cejrowski odleciał! Twierdzi, że winnymi pedofilii w Kościele nie są księża
Następny artykuł