Duda otwarcie uderza w Kurskiego! Złożył skargę

Duda otwarcie uderza w Kurskiego! Złożył skargę Źródło: Fot. YouTube/Krodpl

Prezydent Andrzej Duda zadziwił zwolenników Prawa i Sprawiedliwości bardzo stanowczymi działaniami, które podjęła właśnie jego kancelaria. Jak się bowiem okazało, współpracownicy głowy państwa złożyli skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która dotyczy... pracy Telewizji Polskiej.

12 czerwca 2018 roku Duda przedstawił swoje propozycje pytań na referendum, które ma się odbyć jeszcze w tym roku. Chociaż z perspektywy polityki opartej na ustroju demokratycznym było to naprawdę ważne wydarzenie, TVP zdecydowało się nie pokazać tego dnia w "Wiadomościach" żadnego materiału związanego z wydarzeniem.

Andrzej Duda wściekły na TVP

Warto zaznaczyć, że medium było w tej kwestii raczej osamotnione. Relacje z konferencji prezydenta stanowiły bowiem tego dnia część programów informacyjnych stacji Polsat oraz TVN. Sytuacja ta nie spodobała się głowie państwa oraz pracownikom jego kancelarii. Szefowa instytucji, Halina Szymańska złożyła więc oficjalną skargę do KRRiT, która to zajmie się obecnie działaniami Telewizji Polskiej w tym zakresie.

Co na to Jacek Kurski?

Obecnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi więc zwrócić się do TVP, aby stacja stworzyła oraz wyemitowała program dotyczący sprawy, o której napisano w skardze. Poza tym jej przedstawiciele będą zmuszeni odpowiedzieć na oskarżenia Kancelarii Prezydenta RP w oficjalny sposób. Jacek Kurski nie skomentował jeszcze ataku Andrzeja Dudy na medium, któremu przewodzi. Już wkrótce będzie zapewne musiał odnieść się do kontrowersyjnych zarzutów, aby nieco uspokoić zadziwiający kryzys wewnątrz środowiska osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera w TVP! Gwiazdy opisały warunki pracy, producent dostał szału
  2. Agata Duda może mieć kłopoty z prawem. Wszystko przez jedno zdjęcie
  3. PiS ma poważne kłopoty. Miliony Polaków pozostały bez niczego
Następny artykuł