To może być koniec kariery Andrzeja Dudy. Ta decyzja zaważy o jego losie

To może być koniec kariery Andrzeja Dudy. Ta decyzja zaważy o jego losie Źródło: Fot. YouTube/Prezydent.pl

Andrzej Duda jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich prezydentów głównie ze względu na specyficzny układ parlamentarny, który przypadł na czas jego kadencji. Trudna decyzja, którą głowa państwa podejmie już wkrótce w związku z reformą SN, zaważy więc prawdopodobnie na jego opinii, a co za tym idzie na politycznym losie.

Zmiany w sposobie funkcjonowania Sądu Najwyższego proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość elektryzują opinię publiczną od miesięcy. Polacy całkowicie podzielili się w swym stosunku do przepisów dotyczących "wygaszania" sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia.

Reforma pełna nieścisłości i trudnych decyzji

Co ciekawe, wcielanie nowego prawa w życie okazuje się jeszcze bardziej skomplikowane, niż początkowo zakładano. Szczególne kontrowersje dotyczą obecnie 68-letniego sędziego Stanisława Zabłockiego, który jest naprawdę wyjątkową postacią w składzie SN. Chociaż prawnik chciał pozostać na swym dotychczasowym stanowisku, jego wniosek negatywnie zaopiniowała KRS. PiS wciąż przekonuje za to, że zmiany odsuną od orzekania sędziów, którzy mieli związek z państwem komunistycznym. Jak się jednak okazuje, Zabłocki jest prawnikiem o krystalicznej opinii. W stanie wojennym bronił on za darmo jego ofiar oraz, co ciekawe, walczył o rehabilitację rotmistrza Witolda Pileckiego w 1990 roku. - Broniłem represjonowanych, a dziś mam odchodzić jako złóg komunistyczny, jako czerwona pajęczyna - stwierdził sam Zabłocki, gdy nowe przepisy dotyczące SN były jeszcze opracowywane.

Jaką decyzję podejmie Andrzej Duda?

O zawodowym losie sędziego przyjdzie więc zadecydować prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Wielu internautów twierdzi, iż od jego opinii w tej sprawie będzie zależała ewentualna kwestia drugiej kadencji na stanowisku prezydenta. Którą ścieżkę wybierze głowa państwa? Tego dowiemy się już wkrótce. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarna wpadka prezydent Chorwacji! O tym mówi już cały świat
  2. Sejm podliczył, ile kosztował protest niepełnosprawnych. Wyborcy PiS dostali furii
  3. Kłamstwa na temat Twojego psa, w które wierzysz. Możesz go krzywdzić
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News