andrzej duda_po
yt/Andrzej Duda
Anna Maria Guziewska - 18 Grudnia 2018

Polacy mają dość Dudy. Chcą zmian i wytykają mu błędy

Andrzej Duda w krytycznej sytuacji? Właśnie opublikowano sondaż poparcia dla polskich polityków. Okazuje się, że poziom zaufania do prezydenta wyraźnie spada. Polacy mają dość niestabilności w polityce najwyższego szczebla. Czy prezydentowi uda się uratować wizerunek przed 2020 rokiem?

Andrzej Duda wszedł do polityki z dużym kredytem zaufania. Wyborcy mieli nadzieję, że jako młody i zdeterminowany polityk zmieni wiele w Polsce. Na aktualne nastroje miały wpływ rozmaite czynniki. Kryzys w Sądzie Najwyższym, a także liczne kontrowersyjne wystąpienia na arenie międzynarodowej, pozostawiły po sobie zauważalne konsekwencje. Opublikowano sondaż, z którego wynika, że słupki zaufania dla głowy państwa znacznie spadają i wyraźnie pokazują aktualne nastroje Polaków.

Czy Andrzej Duda wprowadzi plan naprawy wizerunku? Sondaż wskazuje, że traci zaufanie

Ranking zaufania do polityków, publikowany co miesiąc, ma przedstawiać aktualne nastroje Polaków. Okazuje się, że w porównaniu do listopada, dzisiejsze notowania Andrzeja Dudy znacznie spadły. Prezydent wciąż pojawia się w czołówce, jednak w ciągu ostatnich kilku dni aż pięć procent badanych opuściło grupę wsparcia polityka. Jednocześnie wzrosła o trzy procent grupa, która zdecydowanie głowie państwa nie ufa. Zaraz za Dudą w zestawieniu pojawia się Mateusz Morawiecki. Chociaż w grudniu zanotował 55 procent poparcia dla swojej działalności, w ciągu miesiąca dało się zauważyć 3-procentowy spadek. Premierowi również Polacy ufają coraz mniej. W badaniu CBOS pytani o swoje nastroje wokół politycznych nastrojów ufają... Pawłowi Kukizowi. Polityk-muzyk pomimo licznych kontrowersji znalazł się na trzecim miejscu. Z podium musiał się w grudniu pożegnać Zbigniew Ziobro, który zanotował największy spadek swojego zaufania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
kinga dudaŻycie prywatne Kingi Dudy obdarte z tajemnic. Córka prezydenta zmaga się z paskudnym nałogiemCzytaj dalej
Następnie na liście znalazła się Beata Szydło, za nią Jarosław Kaczyński. Dalej kolejno: Mariusz Błaszczak, Jarosław Gowin i Stanisław Karczewski. Według analiz mediów na nastroje wokół poparcia i deklaracji zaufania miało wpływ ujawnienie kulis afery KNF. Mimo wszystko spadek miesięczny wobec czołowych polityków PiS jest także zauważalny w sondażach parlamentarnych, gdzie partia również odnotowuje spadki w słupkach. Nie wiadomo, jak dzisiejsze analizy przełożą się na nadchodzące wybory i czy partii uda się uratować wizerunek tuż przed kampanią.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński ujawnił testament i dramatyczny list pożegnalny nieżyjącej posłanki PiS
  2. Co ukrywa Kaczyński?! Tajemniczy ludzie kręcą się po siedzibie PiS na Nowogrodzkiej
  3. Przerażające doniesienia o Agnieszce Radwańskiej. Ostatnie miesiące to koszmarne cierpienie
  4. Znaki zodiaku i ich najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News