Chcą zlinczować Dudę. Takiej wpadki jeszcze nie było

Chcą zlinczować Dudę. Takiej wpadki jeszcze nie było

Znaczna większość mediów w Polsce odtrąbiła ogromną wpadkę prezydenta. Andrzej Duda wypowiedział się o Unii Europejskiej w sposób, za który prowspólnotowe środowiska chcą go teraz zlinczować. Szczególnie ostro odpowiedział mu dziennikarz, Piotr Kraśko.

Prezydent pojawił się w poniedziałek na spotkaniu Kamiennej Górze. Duda zajął stanowisko w sprawie polskiej obecności w Unii, jak gdyby porównywał ją do okresu zaborów, czym rozwścieczył wielu obywateli.

Andrzej Duda o Unii Europejskiej

- Bardzo często ludzie mówią „Ach, po co nam Polska, Unia Europejska jest najważniejsza”. Przecież wiecie państwo, że bywają takie głosy. Otóż proszę państwa, to niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów, jak Polska wtedy pod koniec XVIII wieku swoją niepodległość straciła i zniknęła z mapy - stwierdził stanowczo prezydent, a jego słowa natychmiast nazwano niemałą wpadką. - Bo teraz gdzieś daleko, w odległych stolicach, decyduje się o naszych sprawach. To tam zabiera się pieniądze, które my wypracowujemy i tak naprawdę pracujemy na rachunek innych - dodał także Duda. Opinia prezydenta natychmiast została ostro skrytykowana przez wielu internautów. Gorzkie słowa na ten temat wypowiedział także Piotr Kraśko podczas swej audycji w TOK FM.

Stanowcza reakcja

- Dobrze też, żeby (Polska - przyp. red.) miała większą niż teraz umiejętność zawierania sojuszy i przekonywania do swoich racji. Ale samotna Polska, Polska poza Unią Europejską? Panie prezydencie, to jest właśnie Polska z końca XVIII wieku, kiedy doszło do katastrofy. Bo do katastrofy rozbiorowej doszło, bo Polska nie umiała zawierać żadnych sojuszy - pouczył dziennikarz. - Jeżeli ktoś dobrze życzy Polsce, polskiej niepodległości, to jest oczywiste dla niego, że Polska jest silniejsza w Unii Europejskiej niż poza nią. Jaki byśmy mieli wpływ na Niemcy, Francję Wielką Brytanię, która wychodzi teraz z Unii, ale do niedawna miała być naszym głównym sojusznikiem, gdyby nie obecność w Unii Europejskiej? - dodał także Kraśko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewygodna prawda o majątku PiS! Co na to Kaczyński?
  2. Dymisje to zasłona dymna?! Chcą wycofać kluczową reformę
Następny artykuł