Andrzej Duda spełnił marzenie 7-letniego Kuby chorego na nowotwór

Andrzej Duda spełnił marzenie 7-letniego Kuby chorego na nowotwór Źródło: Twitter.com/Pałac Prezydencki

Andrzej Duda wykazał się wielkim sercem. Postanowił spełnić marzenie małego chłopca, który mimo młodego wieku zmaga się z nieuleczalną chorobą. Takiej niespodzianki, jaką dostał Kuba, nikt się nie spodziewał. To, co zrobił prezydent, jest bardzo wzruszające.

Andrzej Duda wykazał się ogromną wrażliwością i dobry sercem dzięki temu, co zrobił. Postanowił spełnić marzenie 7-letniego Kuby, który od zawsze chciał spotkać się z prezydentem Polski. Nie spodziewał się, że już niedługo będzie miał taką szansę. Rozmowa z głową państwa to jednak nie wszystko. Dla dzielnego dziecko przygotowano dodatkowy prezent.

Usłyszawszy o smutnej historii chłopca, który zmaga się z nowotworem pnia mózgu, mężczyzna postanowił nie tylko osobiście porozmawiać z chłopcem, ale przyszykował dla niego jeszcze większą niespodziankę. W dniu jego siódmych urodzin zaprosił Kubę do Pałacu Prezydenckiego. Wspólne spotkanie zostało uwiecznione na wielu fotografiach, które można oglądać na Twitterze.

Andrzej Duda wzruszył się sytuacją Kuby. Chłopiec zmaga się z rakiem mózgu

Kuba cierpi z powodu guza pnia mózgu, którego leczenie jest bardzo trudne. W Polsce nikt nie zdecydował się nawet na zrobienie mu biopsji z powodu wysokiego ryzyka nieodwracalnych uszkodzeń.

Andrzej Duda zorganizował chłopcu nie tylko piękne urodzony, ale także pomógł mu choć na chwilę zapomnieć o czekającej go operacji w Szwajcarii. Leczenie w nowej klinice w Zurychu to jedna nadzieja dla siedmiolatka. To jedyne miejsce na świecie, gdzie w obecnej chwili można wykonać biopsję oraz zaproponować mu nowoczesne badania kliniczne.

- Leczenie za granicą daje szansę na terapię lekiem ONC201, który jest obecnie w fazie badań klinicznych, a w dłuższej perspektywie szansę na bardzo kosztowną terapię w Monterey - opowiadają rodzice Kuby, państwo Jankowscy.

W Polsce malec mógł liczyć jedynie na leczenie chemioterapią, która nie działa najlepiej w tego typu nowotworach, oraz klasyczna radioterapia. Zagraniczne leczenie daje Kubie zdecydowanie lepsze perspektywy na przyszłość. 

Andrzej Duda przyczynił się do szczęścia chorego dziecka. Dzięki niemu nie tylko mały pacjent mógł choć na chwilę odetchnąć od nieustannego leczenia i przebywania w szpitalu, ale także jego rodzice na chwilę zapomnieli o problemach. Mogli cieszyć się szczęściem swojej pociechy, której marzenie spełniło się z nawiązką.

Źródło: o2

Następny artykuł