Duda czy Tusk? Wyborcy wybrali, przełomowy sondaż

Duda czy Tusk? Wyborcy wybrali, przełomowy sondaż

Od jakiegoś czasu w politycznych kuluarach mówi się, że Andrzej Duda coraz bardziej stanowczo przygotowuje się do walki o drugą kadencję na stanowisku prezydenta. Co na to sami obywatele? Wyniki sondażu dla TVN24 nie pozostawiają złudzeń.

Prezydentura obecnej głowy państwa naznaczona była wieloma wzlotami i upadkami w badaniach zaufania. W ostatnim czasie Andrzej Duda zdawał się tracić w rankingach. Dlatego też przeprowadzony ostatnio przez "Fakty" sondaż można nazwać przełomowym.

Andrzej Duda miażdży konkurencję

Wyniki w pierwszej turze ewentualnych wyborów okazują się naprawdę miażdżące dla kontrkandydatów prezydenta. Duda może bowiem liczyć na głosy aż 44 proc. obywateli. Następne miejsce w badaniu opinii zajął Donald Tusk, którego chciałoby wesprzeć 24 proc. ankietowanych. Podium zamknął Robert Biedroń z wynikiem na poziomie 14 proc. Pozostali kandydaci uzyskali zdecydowanie niższe poparcie. W przypadku Pawła Kukiza jest to 4 proc., Władysława Kosiniaka-Kamysza - 2 proc., a Adriana Zandberga - 1 proc.

Druga tura bez niespodzianek

Gdyby doszło do drugiej tury, Andrzej Duda także bez trudu pokonałby każdego z ewentualnych kontrkandydatów. W starciu z Donaldem Tuskiem (44 proc.) uzyskałby 53 proc. głosów, a w batalii z Robertem Biedroniem (40 proc.) poparłoby go 58 proc. badanych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mularczyk zdemaskowany? Wyciekły kompromitujące zdjęcia
  2. Grabowski ujawnił swoje poglądy polityczne! Tego nikt się nie spodziewał
  3. Zablokowanie toalety niepełnosprawnym Kuchcińskiemu nie wystarczyło. Zabronił wyborcom mówić
Następny artykuł