Duda czy Tusk? Wyborcy wybrali, przełomowy sondaż

Duda czy Tusk? Wyborcy wybrali, przełomowy sondaż

Od jakiegoś czasu w politycznych kuluarach mówi się, że Andrzej Duda coraz bardziej stanowczo przygotowuje się do walki o drugą kadencję na stanowisku prezydenta. Co na to sami obywatele? Wyniki sondażu dla TVN24 nie pozostawiają złudzeń.

Prezydentura obecnej głowy państwa naznaczona była wieloma wzlotami i upadkami w badaniach zaufania. W ostatnim czasie Andrzej Duda zdawał się tracić w rankingach. Dlatego też przeprowadzony ostatnio przez "Fakty" sondaż można nazwać przełomowym.

Andrzej Duda miażdży konkurencję

Wyniki w pierwszej turze ewentualnych wyborów okazują się naprawdę miażdżące dla kontrkandydatów prezydenta. Duda może bowiem liczyć na głosy aż 44 proc. obywateli. Następne miejsce w badaniu opinii zajął Donald Tusk, którego chciałoby wesprzeć 24 proc. ankietowanych. Podium zamknął Robert Biedroń z wynikiem na poziomie 14 proc. Pozostali kandydaci uzyskali zdecydowanie niższe poparcie. W przypadku Pawła Kukiza jest to 4 proc., Władysława Kosiniaka-Kamysza - 2 proc., a Adriana Zandberga - 1 proc.

Druga tura bez niespodzianek

Gdyby doszło do drugiej tury, Andrzej Duda także bez trudu pokonałby każdego z ewentualnych kontrkandydatów. W starciu z Donaldem Tuskiem (44 proc.) uzyskałby 53 proc. głosów, a w batalii z Robertem Biedroniem (40 proc.) poparłoby go 58 proc. badanych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mularczyk zdemaskowany? Wyciekły kompromitujące zdjęcia
  2. Grabowski ujawnił swoje poglądy polityczne! Tego nikt się nie spodziewał
  3. Zablokowanie toalety niepełnosprawnym Kuchcińskiemu nie wystarczyło. Zabronił wyborcom mówić
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News