Niestety, zmarła. Smutną wiadomość podał Andrzej Duda

Niestety, zmarła. Smutną wiadomość podał Andrzej Duda

Andrzej Duda przekazał w nocy światu niezwykle bolesną wiadomość. Odeszła dziennikarka, która przez lata relacjonowała najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Prezydent nie krył smutku, który ogarnął go po otrzymaniu szokującej wiadomości. 

Andrzej Duda przekazał dalej wiadomość o śmierci doświadczonej dziennikarki Krystyny Grzybowskiej. Prezydent w nocy podzielił się smutną nowiną za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. W swoim oświadczeniu podkreślał, że świat żegna nie tylko dziennikarkę, ale przede wszystkim wielką patriotkę.

Andrzej Duda poinformował o śmierci znanej dziennikarki

W godzinach nocnych na twitterowym koncie Andrzeja Dudy pojawił się bardzo smutny wpis. Prezydent podał dalej informację o śmierci Krystyny Grzybowskiej, doświadczonej dziennikarki, która przez lata współpracowała z prawicowymi mediami. - Odeszła Pani Redaktor Krystyna Grzybowska - świetna Dziennikarka ale przede wszystkim niezłomna Patriotka, oddana w każdym calu sprawie niepodległej, wolnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski. Cześć Jej pamięci! RiP - napisał Andrzej Duda załączając czarno-białe zdjęcie zmarłej. Kondolencje spływają również od innych polityków utożsamianych z prawicą. - Nie żyje Krystyna Grzybowska, wybitna dziennikarka, świetnie rozumiała politykę międzynarodową, zawsze broniła polskich interesów. Cześć Jej pamięci! Wyrazy wielkiego współczucia - zaznaczył na Twitterze Ryszard Czarnecki. Krystyna Grzybowska zmarła w Warszawie w wieku 77 lat. O uszanowanie pamięci dziennikarki poprosiła jej córka Aleksandra Rybińska. - Zmarła moja mama, dziennikarka i publicystka. Proszę o modlitwę - napisała na Facebooku.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim była Krystyna Grzybowska?

Krystyna Grzybowska urodziła się ostatniego dnia 1940 roku w Wilnie. Za czasów stanu wojennego nie przeszła pozytywnie weryfikacji politycznej zarządzonej przez władze komunistyczne wobec dziennikarzy po 13 grudnia 1981 roku. Taki obrót spraw zmusił ją do udania się na emigrację. Grzybowska zdecydowała się wtedy wyjechać do Niemiec. W latach 90-tych dziennikarka pełniła funkcję korespondentki zagranicznej dziennika Rzeczpospolita w Bonn. Po powrocie do Polski współpracowała z Gazetą Polską, Niezależną Gazetą Polską - Nowe Państwo, Wprost i portalem wPolityce.pl. Jej głównym obszarem tematycznym była polityka zagraniczna Polski, a przede wszystkim stosunki polsko-niemieckie i relacje z Unią Europejską. Krystyna Grzybowska w życiu prywatnie była żoną dziennikarza Macieja Rybińskiego. Publicysta przez lata pracował dla mediów polskich i zagranicznych. W swojej pracy na obczyźnie świadczył usługi m.in. dla BBC, gdzie pełnił rolę korespondenta z Bonn i Brukseli. Para doczekała się jednej córki, Aleksandry Rybińskiej. Postanowiła ona iść w ślady rodziców i również realizować się w zawodzie dziennikarza. Podobnie jak mama jest związana z portalem wPolityce.pl oraz podejmuje wiele tematów związanych bezpośrednio z relacjami polsko-niemieckimi.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Beata Szydło nigdy nie zazna spokoju. Kolejna ostra burda na spotkaniu z byłą premier 
  2. Wassermann puściły nerwy ws. katastrofy smoleńskiej! Ostro jak nigdy 
  3. Kuriozum! Ziobro odniósł się do wyroku trybunału ws. Smoleńska. Winę zrzucił na PO 
Następny artykuł