Duda robi sobie selfie z koniem i modli się do mięsa. Znacie drugiego takiego Prezydenta?
Mikołaj Pilecki - 4 Grudnia 2018

Duda robi sobie selfie z koniem i modli się do mięsa. Znacie drugiego takiego Prezydenta?

Andrzej Duda jest najmłodszym w historii i najbardziej rozeznanym w mediach społecznościowych Prezydentem RP. Codziennie do internetu wypływają uznawane za zabawne zdjęcia, na których widnieje, a internauci zwykle żywiołowo na nie reagują. Sprawy zaszły już tak daleko, że "śmieszne" staje się wszystko, w czym uczestniczy.

Andrzej Duda to doprawdy ciekawy przypadek polityka. Głowa państwa polskiego uwielbia dawać płomienne i pełne emocji przemowy, epatować powagą i pouczać polityków opozycyjnych w tonie bardzo bezpośrednim. Szczególnie za pośrednictwem konta na Twitterze, którym kieruje osobiście. Z drugiej jednak strony często bierze udział w wesołych wydarzeniach muzycznych, tańczy, śpiewa i śmieje się do rozpuku. Prezydent próbuje po prostu połączyć obowiązki najważniejszej osoby w kraju i najwyższego przedstawiciela obywateli z codziennym, bliskim zwykłym ludziom życiem przepełnionym takimi samymi, zwykłymi emocjami. Niestety dla niego, polityka Zjednoczonej Prawicy, do której w ogromnej mierze przykłada rękę i którą oczywiście popiera, powoduje, że w oczach wielu wyborców jego "normalność" przybiera formę groteski. Dzieje się to do tego stopnia, że przeciwnicy Andrzeja Dudy są w stanie przyznać, że poprzedni prezydenci lepiej od niego stawiali kroki, a ich zachowanie nigdy w historii nie przyniosło Polakom wstydu, co jest oczywiście kłamstwem.

Andrzej Duda wyśmiany za wizytę na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

Odwiedziny w stolicy Wielkopolski nie nosiły znamion oficjalnej wizyty państwowej. Prezydent przybył na Wystawę po to, by podnieść ich rangę i ogłosić swoją decyzję ws. stawek VAT. To jednak nie to przykuło oka "zainteresowanych" polityką obywateli. Ważniejsze były jego selfie, które zrobił sobie z prezentowanym na targach ogierem, którego chwalił później w tweetach, oraz fotografia przedstawiająca, jak "modli się do mięsa". Drugie ze zdjęć wymaga szczególnego wytłumaczenia, otóż Prezydent po prostu zachwycał się prezentowanymi wyrobami wędzarniczymi: kiełbasami i wędlinami, których zapach uwiódłby niejednego i niejedną. Nie zmienia to faktu, iż rzeczywiście sytuacja wygląda tak, jakby Duda dziękował Bogu za tak wspaniałe kiełbaski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej

Prezydent obśmiany w sieci

Internauci natychmiast uznali obie sytuacje za niegodne głowy państwa i wyśmiali prezydenta, który w gruncie rzeczy sam na siebie ściągnął taki los swoimi politycznymi decyzjami. Zgodnie z tezą wyłaniającą się z internetowej dyskusji, w żadnym innym państwie świata, głowa państwa nie jest tak groteskowa. Być może i nie, ale czy głowy innych republik (monarchie charakteryzują się zupełnie innym, wyższym poziomem zachowania głów państwa, które popełniają gafy zdecydowanie rzadziej) nie robią, wstydu? Otóż robią i to niemało. Mistrzem w tym była chociażby dawna prezydent Brazylii Dilma Rousseff, która słynęła z popełniania błędów językowych. Amerykanie wcale nie tak dobrze wspominają George W. Busha, który nie grzeszył grzecznością i często mówił rzeczy po prostu bezsensowne, a Włosi do dziś wstydzą się za Silvio Berlusconiego, który organizował orgie, w których prawdopodobnie brały udział nieletnie kobiety. Nie wolno także zapomnieć o alkoholiku Borysie Jelcynie, niewiernym mężu Billu Clintonie, czy mężczyźnie odpowiedzialnym za próbę wypędzenia Romów z Francji, Nicoli Sarkozym.

Prezydent zawetuje projekt podnoszący VAT

Wizytując Poznań, Andrzej Duda nie tylko sprawił ubaw internautom. Zapewnił również, że zawetuje niepopularny projekt podniesienia podatku VAT na niektóre produkty. - Otóż pojawiają się też głosy, że ma być podwyższony VAT na leki weterynaryjne z 8 do 23 proc., a więc o 15 proc. Proszę państwa, proszę o wycofanie się z takich pomysłów; nie zgodzę się na podwyższenie VAT na leki weterynaryjne, bo to ugodzi w polskie rolnictwo, ugodzi w hodowców zwierząt, ugodzi także w zwykłych ludzi, bardzo często starszych ludzi, którzy mają swoich pupili, zwierzęta i często już dzisiaj z trudem są w stanie podołać kosztom opieki weterynaryjnej nad nimi. Uderzy wreszcie w schroniska dla zwierząt, które są naprawdę bardzo ważne - powiedział Prezydent.Obrazy PikioObrazy PikioZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński pochodzenie: Szokujące plamy na rodzie prezesa PiS
  2. Mateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmy
  3. Katastrofa smoleńska przyczyny. Co tak naprawdę stało się w Smoleńsku?
  4. Znaki zodiaku mężczyzn. Jak ich w sobie rozkochać? Co ich kręci?
  5. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
ZAMIANA
andrzej_dudaCzym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódcówCzytaj dalej
źródło: polityczek.pl/prezydent.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News