Prezydencki sekretarz stanu nie wie, co mówi. "Jaki sens ma ściganie 85-letniego pedofila?"

Prezydencki sekretarz stanu nie wie, co mówi. "Jaki sens ma ściganie 85-letniego pedofila?" Źródło: youtube.com/Polskie Radio

Andrzej Duda zwykle dość starannie wybiera sobie współpracowników. Teraz może tego pożałować - jego sekretarz swoimi słowami doprowadził do kolejnej negatywnej dyskusji w internecie. Powodem był głośny ostatnio temat - pedofilia.

Andrzej Duda po głośnym filmie Tomasza Sekielskiego napisał na swoim Twitterze, że z pedofilią należy walczyć zawsze i wszędzie. Był oburzony zjawiskiem społecznym, ale inne zdanie od prezydenta ma jego pracownik - Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. Udzielił wywiadu w Polskim Radiu, który zdecydowanie nie został odebrany pozytywnie.

Andrzej Duda może pożałować zachowania Dery?

Możliwym jest, że przez to, co w studiu powiedział Dera, Andrzej Duda straci w oczach Polaków. Zaproszony do studia polityk został poproszony o komentarz odnośnie kontrowersyjnego filmu. Tego, co za chwilę powie, nie spodziewał się w studiu nikt.

- Jak może sobie ktoś wyobrazić sytuację, że na przykład 60, 70-letni człowiek będzie oskarżał 90-letniego o molestowanie sprzed 60, 50 lat, jak to udowodni? Jak wtedy prowadzić postępowanie? (...) W jakim celu kogoś, kto ma 90 lat osądzać w momencie, kiedy może już nie mieć świadomości. (...) Tak jak w tym filmie - 7-letnie dziecko - sprawa przedawnia się w momencie, kiedy ma 37 lat, więc ma wystarczająco dużo czasu, żeby wystąpić na drogę prawną i ścigać, bo wtedy ma sens jeszcze, bo ta osoba, która go molestowała ma lat 50, 60. Ale jaki sens by miało, gdy ta osoba ma 60, a sprawca 85 lat? - mówił Andrzej Dera.

Według niego nie ma sensu oskarżać i ścigać pedofilów w podeszłym wieku, bo przez upływ czasu fakty mogą się zatrzeć w pamięci ofiary. Do tego dochodzi wiek oprawcy, którego mogą dotknąć starcze choroby i nie będzie mógł świadomie zeznawać.

Dera jest za konsekwencją w działaniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W dalszej części wywiadu Dera zaznaczył, że nie tylko w Kościele dzieją się takie zdarzenia - jest wiele grup społecznych, które robią dzieciom podobną krzywdę, chociażby nauczyciele, lekarze, dziennikarze. Nie chce skupiać się tylko na jednej grupie zawodowej.

Sekretarz stanu zaznaczył także, że nie chce, by pedofilia kojarzyła się z Kościołem, a robienie z tego walk w kontekście ideologicznym i religijnym jest zbędne. Należy działać od razu, gdy posiada się wiedzę o popełnieniu przez kogoś przestępstwa, a nie korzystać z przepisów prawa i czekać z tym do starości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Polityczek

Następny artykuł