Katastrofalna wpadka rzecznika Andrzeja Dudy. Eksperci załamują ręce

Katastrofalna wpadka rzecznika Andrzeja Dudy. Eksperci załamują ręce Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=40UYR_B-ZwM

Andrzej Duda musi się dostosować do nowej rzeczywistości w organizacji jego kancelarii. Do zmian muszą się także przyzwyczajać nowi rzecznicy, którzy obejmują stanowiska przy prezydencie średnio co kilka miesięcy. Najnowszy, Błażej Spychalski już zaliczył potężną wpadkę. Znamy komentarz eksperta.

Andrzej Duda, zdaniem jego nowego rzecznika, prezydenturę prowadzi wybitnie. Podczas wywiadu dla TVN24 urzędnik dość niesfornie skomentował rządy głowy państwa. O prezydenturze mówił głośno, ale dobrze. – Jedna z dwóch po 1989 roku, którą uważam za wybitną. Pierwsza to prezydentura prof. Lecha Kaczyńskiego, druga to właśnie prezydentura Andrzeja Dudy - powiedział dziennikarzom TVN. Eksperci natychmiast zauważyli niestosowną wypowiedź mężczyzny. Profesor Antoni Dudek w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" omówił wypowiedź Spychalskiego. Politolog zauważył, że pełna ocena czyjejś kadencji jest możliwa dopiero wtedy, gdy... ta się zakończy. Ocena osoby na takim stanowisku, pełniącej ważną funkcje w strukturze organizacji pracy prezydenta, powinna wiązać się podstawową wiedzą na temat ruchów społecznych i politycznych. Aby wyciągnąć subiektywne wnioski, potrzebna jest perspektywa historyczna. Dopiero wtedy realna ocena może przenieść się do opinii publicznej.

Andrzej Duda zawstydzony nowym rzecznikiem?

Nie jest to pierwsza wpadka nowego rzecznika prasowego prezydenta. Andrzej Duda jest, w ocenie Spychalskiego, zupełnie pozbawiony słabych stron. Nikogo lojalność nie dziwi. Dziwi jednak ekscytacja postacią prezydenta, która dla urzędnika na tym szczeblu powinna być raczej słodką tajemnicą aniżeli sposobem komentowania efektów pracy całej kancelarii. Błażej Spychalski jest czwartym rzecznikiem prezydenta. Andrzej Duda na swoich doradców wybiera ludzi powszechnie w partii szanowanych i doświadczonych. Dziwi zatem, że ten "najnowszy" już dwukrotnie spalił się na oczach mediów. Może to stres, może trud dźwignięcia prestiżu poprzednich rzeczników, a może zwyczajna pomyłka. No cóż, najbliższe miesiące pokażą, jak ocenią inni rzecznika prezydenta. Po skończonej kadencji i z oddechem perspektywy historycznej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowy rzecznik Dudy niczego się nie wstydzi. Przyznaje, jak zrobił karierę
  2. Agatę Dudę trochę poniosło! Pierwsza dama na ustach wszystkich mediów
  3. Wpadka kandydatki do wyborów! Uciekła, wszyscy stanęli jak wryci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News