Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany

Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany Źródło: Fot. YouTube/Prezydent.pl

Andrzej Duda po wyjściu na jaw działalności jego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego znalazł się w samym centrum rozwijającej się afery. Mecenas Roman Giertych, który zajmuje się sprawą z ramienia Leszka Czarneckiego, potwierdził, że prezydent powinien zostać przesłuchany. Czy głowa państwie stanie przed prokuraturą?

Andrzej Duda mianował Zdzisława Sokala swoim przedstawicielem w KNF już w 2015 roku. Dawny zarządca Narodowego Banku Polskiego otwarcie popiera nacjonalizację prywatnych banków, a ze spojrzeniem tym zgadza się właśnie Prezydent RP. W związku z rozwijającą się aferą korupcyjną w Komisji Nadzoru Finansowego, której Sokal jest jednym z głównych aktorów, Roman Giertych pełnomocnik oskarżającego Komisję właściciela Getin Noble Banku stwierdził, że niezbędne jest przesłuchanie Andrzeja Dudy. Bez wątpienia jego ewentualne zeznania pomogłyby w postępowaniu.

Mecenas otwarcie nazywa skorumpowaną grupę urzędników zorganizowaną grupą przestępczą. Zapowiedział już także złożenie dodatkowych dowodów w sprawie w prokuraturze.

Andrzej Duda odpowie w związku z postępowaniem swojego przedstawiciela?

Przypomnijmy, że afera z Komisją Nadzoru Finansowego zaczęła się w zeszłym tygodniu od publikacji "Gazety Wyborczej" na temat tego, jak prezes urzędu Marek Chrzanowski chciał uzyskać 40 milionów złotych od prezesa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, w zamian za zatrzymanie dążeń Sokala, który chciał zniszczyć przedsiębiorstwo i doprowadzić do jego nacjonalizacji. Czarnecki zapewnił, że posiada nagrania poświadczające korupcyjne dążenia prezesa KNF oraz jest w posiadaniu wizytówki z nazwiskiem prawnika, który oficjalnie miał otrzymać 40-milionową zapłatę, za "ratowanie" banku i został wskazany przez Chrzanowskiego. Część nagrań została upubliczniona, ale pozostałe dowody zostaną przekazane prokuraturze w poniedziałek przez Romana Giertycha.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Mecenas zapowiedział również, że w tej sprawie na pytania śledczych powinien odpowiedzieć także sam Andrzej Duda, z którego nadania Sokal otrzymał pracę w KNF. - Nie ma dla mnie przeciwwskazań w procesie karnym, aby przesłuchać prezydenta. Pan prezydent musi być przesłuchany. Publicznie powiedział, że popiera działania pana Sokala - powiedział w rozmowie z portalem Money.pl. Wiedza Prezydenta bez dwóch zdań pomoże w rozwiązaniu sprawy i ewentualnym skazaniu winnych nadużyć. Istnieje jednak możliwość, że Andrzej Duda wykorzysta swoją polityczną siłę, by nie zeznawać i uniknąć pogrążenia, które w tej sytuacji wydaje się bardzo prawdopodobne.

Giertych nie ma wątpliwości

Były szef Ministerstwa Edukacji Narodowej z czasów pierwszego rządu PiS, a obecnie najsłynniejszy polski adwokat zaznacza, że uważa powstały w KNF układ za zorganizowaną grupę przestępczą. Twierdzi także, że jest w stanie przedstawić wystarczające dowodu w tej sprawie. Jak zapowiedział, już w poniedziałek prokuratura otrzyma kolejne nagrania z urzędniczych posiedzeń, na których dogadywano się w sprawie wrogich wobec przedsiębiorstwa Czarneckiego działań. KNF broni się, twierdząc, że sam szantażowany łamał prawo, zwlekając z upublicznianiem sprawy, której początek miał miejsce w pierwszych miesiącach tego roku. - Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A., a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione, przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia - powiedział Giertych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Donald Tusk przesadził? Polacy są na niego źli!
  2. CBA w siedzibie KNF! Służby reagują na aferę taśmową
  3. Tonący brzytwy się chwyta! Morawiecki w panice próbuje się ratować
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
źródło: money.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News