Duda przerywa milczenie. Skomentował najgłośniejsze nagranie ostatnich dni

Duda przerywa milczenie. Skomentował najgłośniejsze nagranie ostatnich dni Źródło: Fot. YouTube, kanał Andrzeja Dudy

Andrzej Duda był obecny podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Yorku. Prezydent podczas spotkania został przyłapany na próbie nawiązania dialogu z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem. Filmik z tej rozmowy pojawił się w sieci. 

Andrzej Duda podczas rozmowy z byłym premierem Polski był w bardzo dobrym humorze. Uśmiechał się, a dialog dwóch polityków był bardzo ożywiony. Teraz prezydent komentuje film, który pojawił się w mediach społecznościowych.

Andrzej Duda komentuje

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej do sprawy podszedł niezwykle zachowawczo. Oznajmił, że rozmowa miała charakter wyłącznie techniczny, a wynikało to tylko z kolejności wystąpień polityków. Głowa państwa wytłumaczyła: - Zostałem poproszony do wystąpienia, pan przewodniczący Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili - skomentował. Zaznaczył, że dialog był grzecznościowy i nie wynika z tego nic nadzwyczajnego: - W związku z tym posadzono pana przewodniczącego obok mnie, no i usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem, zaczęliśmy rozmowę normalną, grzecznościową, jak dwóch znających się ludzi, nie ma w tym dla mnie nic nadzwyczajnego - skomentował całe zajście.

Czytanie z ruchu ust

Dziennikarze pracujący dla portalu Wirtualna Polska postanowili ustalić o czym na szczycie rozmawiali mężczyźni. Redaktorzy zatrudnili więc eksperta od czytania z ruchu warg, by zaspokoić swą ciekawość. Opracowana została domniemana treść rozmowy, ale oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że niekoniecznie musi ona być zgodna z autentycznym przebiegiem dialogu. Na stronie wp.pl możemy przeczytać: - Tusk, na pytanie Dudy o emeryturę miał odpowiedzieć: „Obama (by) już dzwonił z emerytury do mnie i powiedział mi (o co chodzi), nie?”. Prezydent, według eksperta, stwierdził z kolei: „To lepiej, ty będziesz miał drugą. Ja niestety mam pierwszą, ale… zleci. Chwilę później Tusk miał mówić: „(Kłopot?) jest może z taką/niską aktywnością, także ja się nie dziwię”. „… jak poważnie mówisz… człowiek jest w takim młynie, (człowiek przeszedł – przyp. autora) nie wie o co chodzi, to można zwariować albo coś” – spekulują eksperci. DALSZA CZĘŚĆ TEKSU POD GALERIĄ

Dyskusje o Polsce

Minister Krzysztof Szczerski określił wstąpienie Prezydenta Stanów Zjednoczonych jako jedno z najważniejszych podczas pierwszego dnia obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Donald Trump określił bowiem Polskę mianem jednego z głównych sojuszników. Minister skomentował: – Wszyscy zwrócili uwagę na to, że Polska była wymieniona jako jeden z czterech krajów, które w konstelacji Donalda Trumpa będą uznawane przez niego za głównych sojuszników, partnerów i państwa myślące podobnie, jak Stany Zjednoczone. To były Indie, Izrael, Arabia Saudyjska i Polska właśnie – powiedział minister Krzysztof Szczerski. Donald Trump podczas spotkania powiedział również, że Polska jest przykładem kraju, który buduje swoją przyszłość gospodarczą i polityczną na gruncie narodowego interesu. Powiedział, że właśnie z takimi państwami chce współpracować i właśnie takich krajów chce bronić.ZOBACZ TAKŻE:
  1. B. ksiądz wzywał do „żniw” na Żydach. Prokuratura: Korzystał z wolności słowa
  2. Księżna Kate o rozstaniu z księciem Williamem. „Nie byłam szczęśliwa”
  3. Podkarpacie: Ojciec przez 7 lat gwałcił córkę. Wyrok sądu to jakieś szaleństwo
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News