Przyjaciółka Kaczyńskiego nie wytrzymała. "Duda skończy przed Trybunałem Stanu"

Przyjaciółka Kaczyńskiego nie wytrzymała. "Duda skończy przed Trybunałem Stanu"

Ostatnie działania partii Jarosława Kaczyńskiego niszczą wszelkie poparcie wśród wyborców. Nawet ci, którzy jeszcze kilka miesięcy temu popierali PiS, powoli zaczynają się od niego odwracać lub przynajmniej mieć wątpliwości. Andrzej Duda tym razem mocno oberwał od największej przyjaciółki Kaczyńskiego.

Profesor Jadwiga Maria Staniszkis jeszcze przed wyborami głośno popierała Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński w jej oczach jawił się jako "najlepszy kandydat na stanowisko głowy państwa". - Jest bardzo dobry. Jest człowiekiem, który ma wolę i inteligencję. Ma bardzo skomplikowaną stronę uczuciową i dlatego wszyscy mężczyźni, którzy z nim pracują, boją się go, a wszystkie kobiety, które go znają, chcą się nim opiekować - opisywała go profesor z Uniwersytetu Warszawskiego. Teraz jednak, po kilku latach rządów PiS, zmieniła zdanie. Z rozpaczą przygląda się temu, jak Jarosław Kaczyński, a także prezydent Andrzej Duda prowadzą "niszczycielski proces" i wprowadzają do Polski "atmosferę komunizmu".

Największa zwolenniczka PiS-u odwraca się od partii. "Andrzej Duda przed Trybunał Stanu"

Według Jadwigi Staniszkis obecny prezydent powinien trafić przed Trybunał Stanu. W jej opinii działania Dudy zmierzają tylko do utrzymania się przez kolejną kadencję, a dla kraju każdy jego podpis oznacza "firmowanie procesu niszczenia państwa". - Trybunał Stanu jest nieuchronny. Dziwię się Andrzejowi Dudzie, bo firmuje proces niszczenia państwa i myśli tylko o swojej drugiej kadencji. (...) Kaczyński natomiast jest człowiekiem zrozpaczony po śmierci brata. Jak zatrzymać tak niszczycielski proces? PiS jest pełen strachu. (...) Rządzenie strachem to jest cofanie się do atmosfery komunizmu, to jest bardzo niepotrzebne - opisuje profesor. Jednak nie tylko partię PiS dotknęły mocne słowa wykształconej kobiety. Uderzyła ona również w opozycję, która w jej oczach wydaje się "nijaka". - Opozycja z kolei jest przy tym wszystkim niewyraźna, powinna się zjednoczyć. Nowoczesna, PO, Kukiz'15, który gra na dwóch frontach... Nazwać to"antyPiS", by ludzie wiedzieli, że ich głos nie będzie zmarnowany. Sytuacja opozycji, co mnie dziwi jest tak marna, przy tak radykalnych procesach, które zachodzą w kraju - dzieli się swoją opinią Jadwiga Staniszkis.

PRZECZYTAJ: Patryk Jaki może zapukać do twoich drzwi! To nie żart

PRZECZYTAJ: Prezes z PiS rozbijał się samochodem CAŁKIEM PIJANY. Złapano go

PRZECZYTAJ: Prawica we łzach. Oto nieznane zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z Kingą Dudą

PRZECZYTAJ: Bestia! Żywcem zakopał 7 szczeniaków. Koniec historii jest niezwykły

fot. wikipedia Prof. Jadwiga Staniszkis (em., Universität Warschau) / fot. wikimedia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News