Ranni pod Pałacem Prezydenckim! Turystka z Azji wśród poszkodowanych

Ranni pod Pałacem Prezydenckim! Turystka z Azji wśród poszkodowanych

Pod Pałacem Prezydenckim trwają protesty przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości. Andrzej Duda jest oskarżany przez obywateli o to, że swoim podpisem pod nowelizacją ustaw sądowych niszczy demokrację w Polsce. Demonstranci starli się z policją. Wśród poszkodowanych znalazła się także turystka z Azji.

W czwartek wieczorem pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie wybuchły bardzo gorące protesty. Niezadowoleni obywatele demonstrowali przeciwko reformie sądownictwa. Zapalnikiem do dzisiejszych wystąpień był podpis, który Andrzej Duda złożył pod kolejną nowelizacją ustaw o sądownictwie.

Andrzej Duda krytykowany przez obywateli

Pod Pałac Prezydencki przybyło w czwartek bardzo wielu ludzi. Setki oburzonych obywateli wykrzykiwały hasła skierowane przeciwko władzy Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta. Andrzej Duda był nazywany "długopisem", który podpisuje wszystko, co zostanie mu "podsunięte pod nos". Zbulwersowani Polacy wykrzykiwali także hasła niecenzuralne. Do prezydenta wołano, aby "wypierdalał", a także aby podał się do dymisji lub "poszedł na L4". Ze sceny przemawiało wielu młodych ludzi, którzy zwracali uwagę na to, że po reformie sądownictwa przeprowadzonej przez PiS nie będzie już więcej wolnych sądów.

Starcia demonstrantów z policją. Wśród poszkodowanych - turystka z Azji

W pewnym momencie doszło do przepychanek i starć z policją. Demonstranci niezwykle żywiołowo prezentowali swoje poglądy. W związku z tym policja zmuszona była interweniować. Demonstranci zostali potraktowani przez policję gazem pieprzowym. W samym centrum wydarzeń znajdowała się w tym czasie dziennikarka Pikio.pl. Jak się okazuje, wśród poszkodowanych w starciach była także... turystka z Azji. Młoda kobieta rozmawiała później z mediami. Skarżyła się na to, że została zaatakowana gazem pieprzowym. Z całą pewnością nie będzie miała dobrych wspomnień z wizyty w Polsce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kocioł pod Pałacem Prezydenckim. Policja tłumi protest opozycji
  2. Wyciek z PiS! Przypadkiem ujawniono kluczową decyzję Morawieckiego
  3. Kaczyński ujawnił wszystko! Zdradził co stanie się z Dudą
  4. Twój pies na pewno Cię okłamuje. Będziesz zaskoczony w jaki sposób
Andrzej Duda fot. pikio.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News