Andrzej Duda po raz kolejny został poniżony przez bardzo znanego i cenionego Polaka. Tym razem mowa o Andrzeju Sokołowskim, prawdziwej legendzie Solidarności. Działacz odmówił bowiem przyjęcia z rąk prezydenta ważnego, prestiżowego odznaczenia.

Sokołowski miał otrzymać na wniosek prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Krzyż Wolności i Solidarności. Chociaż mogłoby się wydawać, że tego typu zaszczyt niezwykle go ucieszy, stało się całkowicie inaczej.

Andrzej Duda upokorzony przez kolejnego bohatera

Lider strajku pracowników WSK Świdnik, który miał miejsce w latach 80., napisał więc oficjalny list otwarty w tej sprawie. Wyliczył w nim, dlaczego zrezygnował z przyjęcia odznaczenia.

– Pierwsze słowo w nazwie tego odznaczenia to „Wolność”. Cóż to za wolność, kiedy Prezydent mojego kraju podejmuje decyzje niezgodne z Konstytucją, niszczy Trybunał Konstytucyjny, podporządkowując go politykom. Cóż to za wolność, kiedy Prezydent mojego państwa przyczynia się do zniszczenia trójpodziału władzy, oddając w ręce polityków niezawisłość sądów – rozpoczął stanowczo Sokołowski.

Trudna, stanowcza krytyka

– Cóż to za wolność, kiedy policja wyprowadza w kajdankach bohaterów wolności z lat 80. (w tych latach SB wielokrotnie wyprowadzała mnie z domu na komendę milicji i nigdy nie założono mi kajdanek). Cóż to za Wolność, kiedy radio i telewizja – zwane Narodowymi – zamiast rzetelnie informować, uprawiają ohydną propagandę na rzecz jednej partii rządzącej, propagandę, która wielokrotnie przewyższa tę ze stanu wojennego – dodał także działacz.

– Cóż to za Solidarność, która pozwala opluwać na wszystkie możliwe sposoby twórcę tejże Solidarności Lecha Wałęsę. (…) To wszystko wskazuje na to, że nie mamy już dziś Państwa Demokratycznego, o które walczyłem, a jedynie dyktaturę partyjną – zakończył ostro Sokołowski, bez litości uderzając w prezydenta Dudę oraz rząd PiS.

Prezydentowi dosłownie odebrało mowę. Andrzej Duda postanowił bowiem wcale nie komentować powyższych opinii.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające odkrycie Wassermann. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Ośmiorniczki i nagrody to przy tym nic. Wyciekły POWALAJĄCE wydatki polityków
  3. Panika w PiS! Wychodzą seksafery, znani posłowie na świeczniku

Popierasz Andrzeja Dudę?

Loading ... Loading ...

Prezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]


Czym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódców

Zobacz również