Andrzej Duda PONIŻONY w USA. "Facet w adidasach jak na działkę"

Andrzej Duda PONIŻONY w USA. "Facet w adidasach jak na działkę"

Andrzej Duda przebywa z wizytą dyplomatyczną w USA. Chociaż jego wizyta ma bardzo wysoką rangę, prezydent został okrutnie poniżony. Głowa państwa długo będzie wspominać przykrość, która spotkała go w Stanach Zjednoczonych.

Andrzej Duda ma w czwartek przemawiać na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zanim to jednak nastąpi, głowa państwa polskiego ma niezwykle napięty grafik. W czwartek z samego rana prezydent wybrał się do Jersey City, gdzie wraz z burmistrzem miasta złożył kwiaty pod pomnikiem katyńskim, o którym od kilku tygodni jest bardzo głośno w mediach. Jeszcze wcześniej, w środę prezydent RP spotkał się ze środowiskami żydowskimi w USA oraz z członkami Grupy Europy Wschodniej. Szczególnie podczas pierwszego z tych spotkań Andrzej Duda został boleśnie poniżony.

Andrzej Duda upokorzony w USA

Na spotkaniu z przedstawicielami organizacji zrzeszających Żydów w USA prezydenta przywitała cała ich grupa. Najwyraźniej jednak nie uznali oni rangi prezydenta Polski za wystarczająco wysoką. Jeden z przedstawicieli żydowskich organizacji w USA na spotkanie przyszedł... w adidasach. Chociaż miał też na sobie garnitur, wyraźnie jednak obuwie odcinało się od reszty stroju. Od razu zwrócili na to uwagę internauci, którzy stwierdzili, że wyraźnie wskazuje to na brak szacunku do polskiego prezydenta. Wielu z nich uważa, że świadczy to niestety także o randze Polski na arenie międzynarodowej. - Widzę, że Żydzi ogromny szacunek do prezydenta RP, facet obok w adidasach jak na działkę... - napisał ironicznie jeden z użytkowników Twittera. Negatywnie oceniono także strój pierwszej damy, która - jak stwierdziła jedna z internautek - ubrała się w "suknię swojej babci". Agata Duda miała na sobie długą, prostą sukienkę utrzymaną w stonowanych odcieniach szarości.

Prezydenta poniżył nawet... Donald Trump

To nie koniec poniżeń głowy państwa. Prezydent Andrzej Duda nieodmiennie podkreśla bliskie stosunki między Polską a USA. Donald Trump był z jedną z pierwszych wizyt dyplomatycznych właśnie w Polsce. Polskę wielokrotnie chwalił także na arenie międzynarodowej. Teraz jednak, kiedy prezydent Polski w imieniu swojego kraju ma wystąpić na posiedzeniu RB ONZ i to w ramach przewodnictwa Radzie przez nasz kraj - Donald Trump nie znalazł chwili, żeby się z nim spotkać osobiście. Z honorami witał zaś prezydenta... Uzbekistanu. Andrzej Duda fot. twitter.com/MSakowska Andrzej Duda fot. twitter.com/GrzegorzFurgo
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Z ostatniej chwili: Melania Trump w szpitalu
  2. Wystarczyła jedna decyzja Trumpa. Nie żyje 37 osób, ponad 1000 rannych
  3. Trump przedstawił Niemcom Polskę jako wzór. "Jest wspaniała"
Następny artykuł