Bez nazwy-1
screen/youtube/ FAKT24.PL
Patryk Korzec - 4 Grudnia 2018

U Andrzeja Dudy wypłacono pół miliona nagród. W jednym miesiącu

Andrzej Duda od samego początku swojej kadencji bezustannie znajduje się w ogniu krytyki zarówno ze strony politycznej opozycji, jak i obywateli naszego kraju. Tym razem jednak doszło do szokującej sytuacji, która rozwścieczy wszystkich Polaków - jego ludziom wypłacono pół miliona nagród w ciągu miesiąca. 

Andrzej Duda jest prezydentem naszego kraju od sierpnia 2015 roku, a już wywołał przerażającą ilość kontrowersji i skandali, za które bezustannie krytykowany jest ze wszystkich możliwych stron. Polityka upodobali sobie również internauci, którzy uwielbiają wykorzystywać jego niesamowitą mimikę twarzy do tworzenia milionów zabawnych memów. Różnorakie wpadki i żarty to jedno, zupełnie inną sprawą są jednak podejmowane kontrowersyjne decyzje, które regularnie wprawiają wszystkich Polaków w osłupienie. Tym razem najbliżsi ludzie prezydenta w ciągu tylko jednego miesiąca otrzymali pół miliona zł nagród, a Kancelaria głośno chwali się tym, że nie są to premie specjalne.

Andrzej Duda: pracownicy Kancelarii Prezydenta otrzymali pół mln złotych nagród

Specjalne dodatki i premie w pracy są czymś, co satysfakcjonuje każdego z nas. Dzięki nim mamy motywację do dalszych starań oraz są miłym gestem ze strony pracodawcy. W naszym kraju można znaleźć jednak takie nagrody, których przyznanie powoduje natychmiastową wściekłość u wszystkich Polaków. Dobrym przykładem takiej sytuacji są wszystkie premie przyznawane politykom, które zwykle są kwotami większymi, niż podstawowa pensja większości z nas. Teraz na jaw wyszło, że pracownicy Kancelarii Prezydenta otrzymali w listopadzie dokładnie 591,7 tys. złotych, co w przeliczeniu stanowiło kwotę blisko 2 tys. zł na osobę. Najbardziej zaskakujące było jednak tłumaczenie samej Kancelarii. Ta z dumą informowała, że nie przyznała za to swoim pracownikom premii z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, tak jak zrobiło to kilka instytucji w kraju.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej

To nie były specjalne dodatki, które otrzymywali wszyscy

Wiele firm z okazji okrągłej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości przyznało swoim pracownikom specjalne nagrody. Zgodnie z ustaleniami Onet.pl, 95% pracowników otrzymało po około 6. tys. zł, a etatowi pracownicy PGNiG z kolei dostali po 500-850 zł. Po ogłoszeniu premii dla ludzi, z którymi współpracuje Andrzej Duda, również natychmiast padły pytania, czy to również są premie okolicznościowe. - Nagroda jest elementem systemu wynagradzania pracowników, a środki na nagrody są częścią funduszu wynagrodzeń na dany rok budżetowy - tłumaczyło biuro prasowe. Dalej okazało się, że "pracownicy nie otrzymali nagród z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości". Otrzymali jednak inne nagrody. W listopadzie 2018 roku 313 osób "zgodnie z obowiązującymi zasadami"".ZOBACZ TAKŻE:
    1. Ostatnie pożegnanie. Smutny Lech Wałęsa uda się na pogrzeb
    2. Andrzej Duda załamany. Okropna śmierć, Prezydent opuszcza Polskę
    3. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
    4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
    5. B. mąż Kaczyńskiej ucieka? W panice rusza za granicę
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News