Andrzej Duda pokonany! Polacy wydali ostateczny wyrok

Andrzej Duda pokonany! Polacy wydali ostateczny wyrok Źródło: fot. Wikimedia Commons

Coraz gorzej wyglądają notowania urzędującej głowy państwa. Prezydent Andrzej Duda, który jeszcze do niedawna plasował się na samych szczytach rankingów zaufania, od pewnego czasu jest oceniany przez Polaków coraz surowiej. Definitywnie stracił pozycję lidera.

Jeszcze do marca większość rankingów zaufania miażdżąco wygrywał Andrzej Duda. Prezydent cieszył się największym zaufaniem Polaków i jednym z najmniejszych odsetków nieufności. Wszystko zmieniło się w maju, kiedy prezydenta wyprzedził Donald Tusk. Aż dotąd mogło wydawać się, że to jednorazowa wpadka prezydenta i niebawem znów odzyska on zaufanie wyborców. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest inaczej. Andrzej Duda został definitywnie zdetronizowany, zaś jego popularność coraz bardziej spada.

Andrzej Duda pokonany

Na pierwszym miejscu rankingu zaufania znajduje się Donald Tusk z wynikiem 42,6%. To poprawa wobec badania sprzed miesiąca o 0,9 pkt proc. Tymczasem drugie miejsce zajmuje Andrzej Duda notując już jedynie 39,4% zaufania i aż 2,7 pkt proc. straty. Politykom nie ufa z kolei odpowiednio 39,6% i 46,7% badanych. To oznacza, że w przypadku prezydenta odsetek osób nieufnych przekroczył odsetek ufających mu. Trzecie miejsce zajmuje Mateusz Morawiecki, który cieszy się 38,2% zaufania i 42,3% nieufności. Znacznie straciła na popularności w ciągu ostatnich kilku miesięcy Beata Szydło, która przez długi czas plasowała się zaraz za głową państwa. Poważnie ucierpiał także Paweł Kukiz. Politycy mogą liczyć na zaufanie jedynie kolejno 24,9% i 23,6% badanych. Znacznie lepiej radzą sobie za to politycy mniejszych partii opozycyjnych. Zaraz za podium znajduje się Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Politykowi ufa 36,2% badanych zaś nie ufa mu zaledwie 23,1% respondentów. Niezły wynik zaufania notuje także nowa przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, której ufa 28,7% osób. Nieufność wobec niej deklaruje jednak znacznie wyższa liczba badanych, bo aż 39,1%.

Ranking nieufności bez większych zmian

Na niechlubnym pierwszym miejscu w rankingu nieufności właściwie niezmiennie od dłuższego czasu znajduje się Antoni Macierewicz, któremu nie ufa aż 74,6% badanych. Ufa mu zaś jedynie 10% osób. Drugie miejsce w tym zestawieniu ma z kolei Jarosław Kaczyński, z odsetkiem nieufności na poziomie 66% i zaufania jedynie na poziomie 21,7%. Niespodziewanie znacznie poprawił swój wynik Grzegorz Schetyna (56% braku zaufania), który wielokrotnie już notował wysokie wyniki w rankingach nieufności. Tym razem wyprzedziła go Beata Szydło (63,6%), a także Zbigniew Ziobro (61,4%) i Jarosław Gowin (58,3%). To pokazuje, jak mocno na notowaniach rządu odbiły się ostatnie zawirowania związane z nagrodami, a potem także z protestem niepełnosprawnych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. POLEXIT?! Wyciekł nowy plan PiS, jeśli UE nie ustąpi
  2. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Była premier płonie ze wstydu
  3. Właśnie ujawniono TREŚĆ tajnego listu do Morawieckiego! Premier pogrążony
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News