Duda nie mógł sobie darować? Polityczna propaganda na pogrzebie Olszewskiego

Duda nie mógł sobie darować? Polityczna propaganda na pogrzebie Olszewskiego Źródło: fot.youtube.com/ Prawica MEDIA

Andrzej Duda wywoła polityczny skandal? Prezydent Polski, który był obecny na pogrzebie byłego premiera polskiego rządu, Jana Olszewskiego zignorował apele duchownych prowadzących nabożeństwo, którzy prosili o nie robienie polityki w trakcie tej uroczystości. Czy głowa państwa nie uszanowała powagi chwili?

Andrzej Duda nie zachował się z klasą w trakcie uroczystości pogrzebowych Jana Olszewskiego? Śmierć byłego premiera, która wstrząsnęła przedstawicielami polskiej prawicy, wzbudziła także wielkie emocje u Prezydenta RP, który zarządził trzydniową żałobę narodową, aby upamiętnić byłego prezesa Rady Ministrów. Pomimo powagi uroczystości pogrzebowej, głowa państwa nie mogła się powstrzymać przed budzącą kontrowersję aluzją.

Andrzej Duda agitował politycznie na pogrzebie Olszewskiego? Niepokojące słowa prezydenta Polski

Andrzej Duda, podobnie jak wielu przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, z którym Jan Olszewski sympatyzował, stawiło się dzisiaj na pogrzebie byłego prezesa Rady Ministrów. Z racji tego, że dla wielu polityków obozu rządzącego, postać Olszewskiego była swoistym autorytetem, to na uroczystościach nie zabrakło także prezydenta Andrzeja Dudy, który postanowił porównać byłego premiera, do tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Stworzył Polskę taką, jaką dziś mamy. Z pewnością obok prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego to Jan Olszewski jest jedną z tych postaci, których Polskę my urzeczywistniamy - powiedział prezydent. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Czy słowa Dudy wzbudzą kontrowersje?

Wydawać by się mogło, że tak poważne słowa, w których prezydent porównał postać byłego prezydenta z byłym premierem, wzbudzą wielkie kontrowersje. Pomimo tego, że duchowni odprawiający nabożeństwo prosili o jak najbardziej apolityczny wymiar uroczystości to Andrzej Duda zdawał się na to nie zważać. Na szczęście, druga część pożegnania byłego premiera przez prezydenta miała już nieco inny wydźwięk. - Proszę spoczywać w pokoju panie premierze, patrzeć z satysfakcją na tę Polskę, którą pan zostawia. Będziemy czynili wszystko, by nadal rozwijała się tak, jak sobie Pan to wymarzył. My wszyscy takiej Polski chcemy i obiecujemy jej służyć. Cześć pana pamięci Panie premierze. Spoczywaj w pokoju - zakończył prezydent swoją wypowiedź.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Rodzice Agnieszki Chylińskiej NIE WIERZYLI w córkę? "Dla matki byłam artystką ze spalonego teatru"
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Robi się ciekawie! Dług Kaczyńskiego będzie na sprzedaż?
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Telewizja Republika Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News