Andrzej Duda świetnie się bawił, a pogrzeb trwał. Brak słów

Andrzej Duda świetnie się bawił, a pogrzeb trwał. Brak słów

Andrzej Duda zadziwił Polaków, kiedy nie pojawił się na pogrzebie gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, znanego opinii publicznej przede wszystkim jako prawdziwy bohater i uczestnik Powstania Warszawskiego. Co w tym czasie robił prezydent? Będziecie zaskoczeni.

Ścibor-Rylski odszedł 3 sierpnia 2018 roku, a jego pogrzeb odbył się w miniony piątek. Chociaż pojawiło się na nim wiele ważnych postaci, wśród żałobników zabrakło prezydenta oraz premiera. Na uroczystości pożegnania bohatera nie pojawił się także żaden z ministrów.

Gdzie jest Andrzej Duda?

Wielu obywateli zastanawiało się więc, co w tym czasie robił Andrzej Duda. Prezydent wysłał bowiem list, który został odczytany na pogrzebie, jednak sam udał się... do Gdańska. - Jeszcze raz bardzo dziękuję Druhnom i Druhom, uczestniczącym w Zlocie ZHP na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie. Czuwaj! - napisał na Twitterze Duda, ujawniając, gdzie przebywał w dniu pogrzebu powstańca.

Co robił Duda w Gdańsku?

Poza tym sam prezydent opublikował wiele zdjęć, na których uśmiechnięty rozmawia z młodymi harcerzami oraz doskonale się bawi. Fotograf uwiecznił moment, kiedy zadowolona głowa państwa pozowała do zdjęć oraz chętnie żartowała. Wielu internautów uznało, że zachowanie Andrzeja Dudy było po prostu niesmaczne. Fakt, iż ani on, ani żaden inny, wysoko postawiony polityk obozu rządzącego nie pojawił się na uroczystościach pogrzebowych bohatera, określono łagodnie, jako "bardzo niewłaściwe". Andrzej Duda Fot. Twitter/Andrzej Duda Andrzej Duda Fot. Twitter/Andrzej Duda Andrzej Duda Fot. Twitter/Andrzej DudaZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyciekła tajna instrukcja z MSWiA. Oto, co policja zrobi demonstrującym
  2. Tusk zmiażdżył Kaczyńskiego na oczach całej Polski. Ale opozycja jest wściekła
  3. Jerzy Owsiak ma asa w rękawie. PiS w poważnych tarapatach
  4. To dlatego nie przyszedł na pogrzeb?! Kora upokorzyła Terleckiego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News