Śmierć przyszła niespodziewanie. Andrzej Duda pogrążył się w żałobie

Śmierć przyszła niespodziewanie. Andrzej Duda pogrążył się w żałobie Źródło:

Tej nocy miała miejsce straszliwa tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. Śmierć zabrała jedną z najwybitniejszych Polek, prezydent Andrzej Duda pogrążył się w żałobie.

W wieku 72 lat odeszła najwybitniejsza polska sportsmenka Irena Szewińska. Informacja bardzo szybko obeszła wszystkie media, pogrążając Polaków w głębokiej żałobie po wybitnej lekkoatletce, która wielokrotnie zdobywała nagrody sportowe na największych zawodach na świecie. Szewińska na swoim koncie miała 7 medali olimpijskich oraz kilka rekordów świata. Udało jej się nawet uzyskać tytuł najlepszej sportsmenki roku w 1974. Nie ulega wątpliwości, że Irena Szewińska była jednym z najlepszych sportowców w historii naszego kraju.

Informacja o jego śmierci dotarła również do prezydenta Andrzeja Dudy, który na swoich mediach społecznościowych opublikował tekst, którym pożegnał Szewińską.

Andrzej Duda pogrążony w żałobie

- Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci! - pisze Andrzej Duda. Takie słowa uznania zdecydowanie należą się tak wielkiej postaci, jaką była Irena Szewińska. Sportsmenka od wielu lat zmagała się ze straszną chorobą, która nie dawała o sobie zapomnieć, powoli wyniszczając jej organizm. Niestety nowotwór, na który się leczyła pomimo stosowania silnej chemioterapii cały czas powracał spędzając sen z powiek zarówno chorej, jak i jej rodzinie, która cały czas się o nią martwiła. Pod postem opublikowanym przez prezydenta tysiące Polaków również oddało cześć zmarłej. Wszyscy łącznie z Andrzejem Dudą zawsze będziemy mieć w pamięci Panią Irenę jako osobę o wielkiej kulturze osobistej i zawsze uśmiechniętą, która zawsze dawała z siebie wszystko. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono największe kłamstwo Kaczyńskiego! Wstrząśnięci wyborcy PiS zaniemówili
  2. Krytykowali Rydzyka. Teraz władza zniszczy im życie
  3. Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News