Andrzej Duda podpisał szereg ustaw. Jedna wywołała szczególne poruszenie

Andrzej Duda podpisał szereg ustaw. Jedna wywołała szczególne poruszenie Źródło: youtube.com/prezydent.pl

Andrzej Duda powrócił do wytężonej pracy, a media poinformowały o podpisaniu kilku nowych ustaw. Jedna z nich wywołała szczególne poruszenie, ponieważ była oczekiwana od niemalże sześciu miesięcy. Prezydent w końcu umożliwił premierowi spełnienie jednej z jego wielkich obietnic.

Andrzej Duda jeszcze przed kilkoma dniami przebywał w Wiśle, gdzie miał poddawać się rehabilitacji. Rzeczni głowy państwa podkreślał jednak, że nie można mówić o jakiejkolwiek przerwie w pełnieniu obowiązków przez prezydenta. Opinia publiczna w końcu otrzymała potwierdzenie, że Andrzej Duda jest cały i zdrów, i realizuje swoje zadania w 100 procentach. Pałac Prezydencki poinformował o podpisaniu kilku ważnych ustaw. Szczególnie jedna z nich była bardzo mocno wyczekiwana.

Andrzej Duda w końcu podpisał ustawę. Morawiecki może działać

Pod piórem prezydenta znalazły się cztery bardzo ważne ustawy. Pierwsza z nich dotyczy wprowadzenia równych bonifikat za przekształcenie użytkowania wieczystego. Kolejna cofa zmiany w kodeksie wyborczym odnoszące się do podwójnych komisji we wszystkich wyborach innych niż samorządowe. Trzecia ustawa podpisana przez prezydenta jest to nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Reguluje ona kwestię przejęcia obowiązków rektora w przypadku wygaśnięcia jego mandatu na uczelni wyższej. Największe medialne poruszenie budzi jednak ostatni z dokumentów, który zatwierdził Andrzej Duda. Mowa o nowelizacji ustawy o Radzie Ministrów, która daje premierowi nowe kompetencje. Od teraz może on decydować o przyznaniu nagród specjalnych, które zostaną wypłacone ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Oznacza to, że Mateusz Morawiecki w końcu będzie mógł zrealizować swoją obietnicę o przyznaniu bonifikaty siatkarskiej reprezentacji Polski. Po wygranych Mistrzostwach Świata, szef rządu obiecał wypłacenie zawodnikom nagród, jednak nie mogło do tego dojść, gdyż nie posiadał prawnych kompetencji do podjęcia takiej decyzji.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Niedługo po powrocie złotej reprezentacji z wrześniowych mistrzostw świata, Mateusz Morawiecki zadecydował, że do Polskiego Związku Piłki Siatkowej powędruje specjalna dotacja opiewająca na 15 milionów złotych. Zaznaczył również, że konkretna część tej kwoty zostanie przeznaczona na nagrody dla zawodników i pracowników sztabu szkoleniowego. Okazało się jednak, że jego decyzja nie miała mocy sprawczej względem obowiązujących przepisów. Sytuacja uległa zmianie dzisiaj, kiedy Andrzej Duda parafował nową ustawę. W najbliższych tygodniach nagrody mają zostać wypłacone, a na ten cel zostaną przeznaczone ok. 3 miliony złotych. Otrzymana bonifikata od szefa rządu jest zwolniona z podatku dochodowego. Nie będzie również uwzględniana jako podstawa przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, jeśli wystąpiłaby taka ewentualność. ZOBACZ TAKŻE
  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  3. Te znaki takiej środy jeszcze nie miały. Zadziwiający horoskop dzienny 
  4. Polacy zginęli w wypadku za granicą. Ujawniono wstrząsające fakty 
  5. Zaskakujące pytanie padło w Milionerach! „Majdan to nie…” 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Dziennik Następny artykuł