duda
Fot. YouTube/Onet News
Mikołaj Pilecki - 21 Grudnia 2018

Andrzej Duda podjął decyzję. Tak będą wyglądać nowe emerytury

Andrzej Duda podpisał bardzo ważną ustawę dotyczącą emerytur Polaków. Prezydent RP bez wahania zgodził się na nowelizację przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świadczenia wzrosną wiosną przyszłego roku.

Andrzej Duda zgodził się dziś na nowelizację przygotowaną przez resort Elżbiety Rafalskiej. Nowe prawo zakłada, że emerytury od marca 2019 roku wzrosną o co najmniej 70 złotych. Podniesione zostaną także renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. Najniższe świadczenie będzie wynosiło 1100 złotych. Obecnie wynosi 1029,80 zł. Zmiany dotyczą także renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy, która wzrośnie z 771,35 złotych do 825 złotych. Inne stawki przewidziano również dla emerytury i renty rolników, mundurowych, emerytur pomostowych i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych.

Andrzej Duda podpisał ważną ustawę

- Pomimo wielu zmian dokonanych w ostatnich latach, idących w kierunku poprawy sytuacji osób pobierających najniższe świadczenia emerytalno-rentowe, wysokość tych świadczeń wciąż uznawana jest za niewystarczającą w odniesieniu do kosztów utrzymania - napisał resort rodziny w uzasadnieniu do ustawy. Władze pragną, by emerytury i renty wzrosły o 3,26 proc. i nie mniej niż o 70 złotych. Najniższe świadczenia wzrosną więc o 6,8 proc. Z szacunków wynika, że minimalna podwyżka obejmie ponad 6 milionów osób. Koszt waloryzacji emerytur, która rozpocznie się w 2019 roku, wyniesie niespełna 8,4 mld złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej

Elżbieta Rafalska przekonuje do zmian

Za nowelizacją do ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych głosowało 423 posłów. Przeciw było sześciu. Nikt nie wstrzymał się od głosu. - Wariant, który proponujemy kwotowo-procentowego wzrostu świadczeń emerytalno-rentowych jest absolutnie najkorzystniejszym rozwiązaniem, które do tej pory stosowaliśmy. W tym, co my proponujemy, żadna grupa emerytów, podkreślam żadna, nic nie traci. Do wysokości 2147 zł emeryci zyskują większy wzrost niż ten ustawowy. Natomiast reszta emerytów, tych którzy mają nieco wyższe świadczenia, ale też wyższy staż pracy, otrzymują pełną ustawową waloryzację - chwaliła ustawę Elżbieta Rafalska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Emerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedzieć
  3. Małgorzata Rozenek potwornie upokorzona przez polskiego polityka. Ostro mu się odgryzła
  4. Jarosław Kaczyński nie odpuści. Ujawniamy jak przedłuży swoja władzę
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  6. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
źródło: tvn24bis.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News