To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy

To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy

Już niebawem czekają nas dwa ważne głosowania, z którymi wiążą się wciąż liczne problemy natury organizacyjnej. PKW alarmuje o katastrofie, jaka może nastąpić i apeluje do prezydenta o interwencje w tej sprawie. Co z tym całym zamieszaniem zamierza zrobić Andrzej Duda?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, podobnie jak głośne referendum konstytucyjne, które tak usilnie forsował prezydent Andrzej Duda. Znane są już daty, w których odbędą się wybory, są to 21 października, 28 października, albo 4 listopada. Niestety wciąż nie wiadomo kiedy zorganizowane zostanie referendum. Prezydent planuje je na 10-11 listopada. To zaś tworzy to liczne problemy, które mogą doprowadzić do prawdziwej katastrofy.

PKW: katastrofa na wyborach. Co na to Andrzej Duda?

PKW wysłało list do prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu podając w nim liczne problemy przy organizacji tegorocznych wyborów. Pierwszą rzeczą, na jaką wskazuje PKW, są braki w ludziach. Chodzi mianowicie o fakt, że do przeprowadzenia wyborów samorządowych potrzebnych jest pół miliona członków obwodowych komisji wyborczych. Jednak te same osoby nie mogą zasiadać w komisji referendalnej, więc do przeprowadzenia referendum potrzebnych będzie dodatkowe 250 tys. ludzi. Dodatkowo dochodzą też różne niezgodności pomiędzy ustawą o referendum ogólnokrajowym a kodeksem wyborczym. Kodeks został znowelizowany w styczniu tego roku, co spowodowało, że ustawa, która się często do niego odnosi, jest z nim zwyczajnie sprzeczna. Najprostszym przykładem jest fakt, że kodeks mówi o dwóch obwodowych komisjach wyborczych, a ustawa o jednej. Takich przypadków jest znacznie więcej i dotyczą między innymi dostarczania kart wyborczych. Andrzej Duda, wprowadzając swój plan dotyczący referendum w życie, narobił nie lada bałaganu, który teraz będzie musiał zostać posprzątany, aby móc w normalny i prawidłowy sposób przeprowadzić zarówno wybory, jak i referendum. Reakcja ze strony prezydenta oraz rządu powinna być natychmiastowa, jeżeli chcą uniknąć kompromitacji i ogromnej katastrofy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Największy wróg Kaczyńskiego wraca do Polski! Nie chodzi o Tuska
  2. Nowe prawo wchodzi w życie! Chodzi o nasze pieniądze
  3. Kundelki to psia superrasa!
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News