Andrzej Duda wygłosił słowa, które go pogrążą. Tysiące wyjdą na ulice

Andrzej Duda wygłosił słowa, które go pogrążą. Tysiące wyjdą na ulice

Andrzej Duda wywołał ogromne kontrowersje wśród krajowej opinii publicznej. Prezydent wystosował bowiem oficjalny list do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę, którego treść może wyprowadzić na ulice tysiące protestujących. Głowa państwa w stanowczy sposób poruszyła bowiem temat aborcji eugenicznej.

Andrzej Duda zdecydował się napisać oficjalną wiadomość do uczestników pielgrzymki, której hasło brzmiało w tym roku: "Życie ludzkie jest święte". Prezydent podzielił się z nimi przede wszystkim swymi przemyśleniami na temat sposobu, w jaki prawo powinno służyć obywatelom. - Prawo rozumne jest szkołą moralności, instytucją wychowawczą narodu i całej ludzkości. Wpływając na niemal wszystkie sfery życia społecznego prawo powinno być narzędziem właściwie pojętego postępu, środkiem urzeczywistniania wartości, które wyrastając z Dekalogu i Ewangelii najpierw przez stulecia przemieniały Europę, a następnie promieniując na cały świat zyskały miano uniwersalnych - pisał stanowczo Andrzej Duda, dodając także, iż jego zdaniem "kamieniem węgielnym tej odnowy jest zasada równości wobec prawa".

Co Andrzej Duda sądzi o aborcji?

- W świetle tej zasady warto też podejmować główny temat państwa tegorocznego spotkania na Jasnej Górze, czyli dążenie do prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. (...) Fundamentalne wartości cywilizacji Zachodu, a z drugiej strony traumatyczne doświadczenie masowych zbrodni dokonywanych przez niemieckich nazistowskich zwolenników eugeniki przemawiają za tym, aby dzisiaj, w XXI wieku, wyraźnie opowiedzieć się za nienaruszalnością prawa do życia - stwierdził także prezydent, aby po chwili sformułować bardzo kontrowersyjne zdanie, które podzieliło polską opinię publiczną.   Ostatecznie Andrzej Duda wyraził bowiem także własną opinię na temat ustawowego zakazu aborcji eugenicznej. Jego słowa zbulwersowały ogromną część wyborców, którzy mają odmienne zdanie na ten kontrowersyjny, elektryzujący debatę publiczną w Polsce od miesięcy temat. Przypomnijmy, że po pojawieniu się w debacie pomysłu całkowitego zakazu aborcji, na ulice największych polskich miast wyszły jakiś czas temu tysiące protestujących. Tym razem może być podobnie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Dlatego raz jeszcze deklaruję, iż ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby moją akceptację - dodał stanowczo prezydent, czym zadziwił wielu wyborców.

Jak Andrzej Duda zareagował na negatywne opinie wielu Polaków?

Sam Andrzej Duda nie zważa jednak prawdopodobnie na krytykę. Zebranym na Jasnej Górze pielgrzymom życzył za to szczerze "wewnętrznej siły i determinacji w staraniach o to, aby nasza ojczyzna obfitowała w bezcenne bogactwo, jakim są ludzie prawi, ludzie sumienia”.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki przeszedł samego siebie! Przebił nawet „gorszy sort” Kaczyńskiego
  2. Potężne siły z kraju i zagranicy chcą zniszczyć Mateusza Morawieckiego. Prawica ujawnia kulisy
  3. Miała grać w spocie wyborczym Jakiego. Przez dawną politykę dostała ataku serca
  4. Rządowa komisja wzięła się za duży polski bank! Co z klientami?!
Następny artykuł