Ojciec Dudy pobił syna. Prezydent nie będzie zadowolony

Ojciec Dudy pobił syna. Prezydent nie będzie zadowolony Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Oświadczenie majątkowe Jana Dudy zadziwiło wyborców. Jak się bowiem okazało, ojciec prezydenta zarabia dużo więcej, niż sama głowa państwa. Co na to Andrzej Duda?

Na konto obecnego prezydenta co miesiąc spływa około 20 tys. zł. Są to pieniądze, które otrzymuje on w ramach pensji na swym prestiżowym stanowisku.

Andrzej Duda zarabia mniej niż jego ojciec... na emeryturze

Jak więc łatwo wyliczyć, Duda łącznie zarabia około 240 tys. zł. Co ciekawe, jest to dużo mniejsza kwota, niż połączone pensje jego ojca. Jan Duda miał zarobić w zeszłym roku aż 368 tys. zł. Na tę sumę złożyło się naprawdę wiele czynników, do których doliczyć należy także emeryturę wysokości 6,2 tys. zł. Poza tym ojciec prezydenta jest zatrudniony na dwóch uczelniach, gdzie jako profesor zarabia 16,7 tys. zł. Oprócz tego otrzymuje pensję oraz dietę jako radny sejmiku województwa małopolskiego.

Duda unika komentarza na kontrowersyjny temat

Internauci są przekonani, że Andrzej Duda nie jest zachwycony faktem, iż jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zarabia mniej, niż jego ojciec, który przeszedł już na emeryturę. Co na to sama głowa państwa? Być może dowiemy się już wkrótce. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To nie miało się wydać. Tak b. minister PiS korzystał z tajemniczych pokoi dla VIP-ów
  2. Nie żyje 133 polityków. Zabójcze żniwo kampanii wyborczej
  3. Strój Agaty Dudy wywołał burzę! Kibicuje jak na pogrzebie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News