To wiadomość z ostatniej chwili. Prezydent Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Jego ruch potwierdza doniesienia medialne dotyczące planów na kolejne wybory.

Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie procedowaną niedawno w parlamencie nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i pozostałych ustaw o sądownictwie. Jego decyzja dla wielu osób może być zaskakująca, część Polaków spodziewała się bowiem zemsty za sprzeciw senatorów PiS wobec prezydenckiego referendum.

Decyzja prezydenta jest, zdaniem mediów, związana z układem, jaki został zawarty między nim a Jarosławem Kaczyńskim. Spekulowano, że gdyby prezydent zawetował nowelizację, świadczyłoby to o chęci zemsty za publiczne upokorzenie.

Skoro jednak ją podpisał – potwierdza to układ, jaki został zawarty między nim a PiS. To zaś oznacza, że prezydent podporządkował się planom Prawa i Sprawiedliwości i całkowicie zrezygnował ze swojej samodzielności.

Andrzej Duda się poddał

Zdaniem części publicystów prezydent Andrzej Duda od początku wiedział, że jego referendum skazane jest na porażkę. Aby jednak wyjść z tego z twarzą, nie wycofując się z pomysłu (co oznaczałoby całkowitą klęskę), postanowił obstawać przy nie najlepszej dacie 11 listopada.

Z tego względu senatorowie, korzystając z negatywnej opinii także Państwowej Komisji Wyborczej, nie poparli pomysłu referendum. Prezydent może dzięki temu winę za nierozpisanie referendum zrzucić na senatorów, sam zaś nie okrył się hańbą z powodu tragicznych wyników zarówno we frekwencji jak i w odpowiedziach na pytania referendalne.

Jak twierdzą publicyści, w zamian za oddanie sprawy referendum Andrzej Duda może liczyć na poparcie PiS w następnej kadencji, zaś jego ojciec otrzymał jedynkę na liście wyborczej PiS do sejmiku małopolskiego w okręgu krakowskim. To zaś oznacza, że prezydent jest teraz na łasce partii rządzącej i musi całkowicie zrezygnować z planów usamodzielnienia się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie wojna z PiS! Rydzyk zakłada partię, wystartuje w wyborach
  2. Kaczyński zdecydował się odejść z polityki? Wyznaczył następcę
  3. Wzruszyli cały świat! Starszy pan i jego niepełnosprawny pies

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]

Zobacz również