pikio.pl andrzej duda
screen/youtube/ Polskie Radio
Patryk Korzec - 20 Grudnia 2018

Andrzej Duda odwołał kluczowych polityków. Wstrząsająca decyzja

Andrzej Duda bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków obecnych w tym momencie na polskiej scenie politycznej. Tym razem po raz kolejny wywołał ogromne zamieszanie wśród Polaków, podjął bowiem nagłą decyzję o odwołaniu kluczowych polskich polityków ze swoich stanowisk. 

Andrzej Duda pełni swoją funkcję już 3 lata, lecz ciężko powiedzieć, by przez ten czas przekonał do siebie Polaków - jest wręcz przeciwnie. Z każdą kolejną decyzją prezydent zniechęca do siebie coraz więcej obywateli, a jego kontrowersyjne wypowiedzi raz po raz wywołują prawdziwą burzę. Kolejna podjęta decyzja znów wstrząsnęła polską sceną polityczną oraz opinią publiczną. Andrzej Duda zadecydował o odwołaniu ze swoich stanowisk dwóch znaczących dla naszego kraju polityków.

Andrzej Duda odwołuje dwóch polskich polityków

Jak wynika z opublikowanego w Monitorze Polskim postanowienia datowanego na 4 grudnia, Andrzej Duda zadecydował o odwołaniu dwóch polskich ambasadorów. Postanowienia opatrzone są kontrasygnatą premiera Mateusza Morawieckiego. Odwołanymi osobami są: ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło oraz ambasador w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, Krzysztof Ciebień. Jak podkreśla szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odwołanie polskiego ambasadora na Ukrainie "nie ma nic wspólnego z oceną stosunków polsko-ukraińskich". - Planowane jest podwyższenie rangi reprezentacji Polski w Kijowie. Mam nadzieję, że następca będzie szybko zaakceptowany przez stronę ukraińską i wtedy ta zmiana będzie mogła być płynna - mówił mężczyzna. Mężczyźni zakończą pracę z dniem 31 stycznia 2019 roku. Decyzja ta poruszyła polską scenę polityczną, pojawiło się wiele głosów zdziwienia oraz oburzenia, Andrzej Duda jednak nie komentuje w mediach tej sprawy i nie podaje oficjalnej przyczyny podjęcia właśnie takiej decyzji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
andrzej_dudaCzym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódcówCzytaj dalej

Kim są osoby odwołane ze swoich stanowisk?

Jan Piekło w Kijowie pracował od 2016 roku, a wcześniej był dziennikarzem oraz znawcą stosunków polsko-ukraińskich. Związany był z takimi instytucjami jak Instytut Mosty na Wschód w Krasiczynie pod Przemyślem oraz Fundacją Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Przez jakiś czas redagował także magazyn "Forum", który w swych treściach skupiał się na dialogu kultur. Drugą odwołaną osobą jest Krzysztof Ciebienia pełniący do tej pory funkcję ambasadora w Pjongjangu. Z resortem dyplomacji związany był od 1981 roku, a placówką w Korei Płn. kierował od września 2014 roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Jest oficjalne oświadczenie Andrzeja Dudy ws. przyspieszonych wyborów
  3. Polacy wpadną w szał. Wielotysięczne wypłaty w Sejmie za… brak pracy
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  6. PiS oszukał emerytów! Co za złodziejstwo, oddawajcie pieniądze
michnik_w_łodzi6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówićCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News