andrzej duda_po
yt/Telewizja wPolsce
Anna Maria Guziewska - 1 Stycznia 2019

Dramat! DZISIAJ Andrzej Duda zrujnował Biedronkę, Lidla, Tesco i Kaufland

Andrzej Duda zmiany zapowiedział i zmiany wprowadził. Od dziś zaostrza się prawo handlu w niedziele i okazuje się, że wiele osób może sobie w nowej sytuacji nie poradzić. Za jego złamaniem stoją liczne kary. Zmiany potężnie uderzą też w Biedronkę, Lidla, Tesco czy Kaufland.

Andrzej Duda chciał, aby Polacy mieli możliwość celebrowania niedziel w domach. Zwolennicy przekrzykiwali się z przeciwnikami i pomimo licznych obaw specjalistów ekonomicznych, prawo weszło w życie. Od 2019 roku zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Czy Andrzej Duda jest zadowolony ze zmian w prawie? Nie zrobimy zakupów w niedziele

Handel w niedziele od stycznia 2019 roku będzie możliwy jedynie w ostatni weekend miesiące. Prezydent przewidział wyjątek: dwa weekendy przez Bożym Narodzeniem i tydzień przed Wielkanocą. Właściciele supermarketów i sklepów muszą się dostosować, a większość z przedsiębiorstw już zaczyna rozmawiać o stratach. Andrzej Duda pod projektem się podpisał i ewentualnych sprzeciwów nie zauważał. Prezydent sugerował, że osoby, które pracują w weekendy w sklepach muszą mieć możliwość odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. Środowiska zajmujące się związkami zawodowymi się zgodziły, jednak klienci zwracają uwagę, że to z pewnością wpłynie na ich jakość życia. Osoby, które pracują intensywnie w ciągu tygodnia, miały możliwość zrobienia zakupów w weekend. Teraz, będą musiały sobie poradzić w inny sposób. Finalnie, prezydent chciałby, aby niedziele bez wyjątków były niehandlowe, a przedsiębiorstwa zgłaszają swoje uwagi. W 2019 roku aż w 37 niedziel nie zrobimy zakupów. Głosy społeczeństwa niemal równo są podzielone, jednak ustawa obejmie wszystkich - bez wyjątków. W następnym roku dojdzie do kolejnych zmian, które całkowicie wyeliminują handlowy koniec tygodnia.

Jakie niedziele są handlowe w styczniu 2019 roku?

W styczniu 2019 roku do sklepów będziemy mogli pójść tylko 27 stycznia. Poprzedzające dzień niedziele będą niehandlowe. Zgodnie z ustawą, jedynie punkty pocztowe i sklepy, których właściciel będzie mógł stanąć za ladą będą mogły być otwarte.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Za złamanie zakazu przewidziano karę w przedziale od tysiąca do stu tysięcy złotych. Jeśli właściciel będzie nagminnie łamał prawo, będzie musiał liczyć się z wizją ograniczenia wolności. Wszystko w oparciu o rzekome konsultacje i potrzeby zmian. Czy Polacy są gotowi na taki przewrót?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Kuba Wojewódzki żyje jak król! Gwiazdor ma spektakularne posiadłości
  3. Były premier po latach ujawnił PRAWDĘ o Lechu Kaczyńskim! Jarosław zemdleje
  4. Donald Tusk będzie miał wyjątkowe święta. Jarosław Kaczyński może mu tylko pozazdrościć!
  5. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! PiS wejdzie w koalicję z partią opozycyjną
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska szokuje internautów! Jej zdjęcia zachwycają i dziwią jednocześnieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News