Trump zaprosił Dudę tylko po to, żeby go upokorzyć!

Trump zaprosił Dudę tylko po to, żeby go upokorzyć! Źródło:

Andrzej Duda po trzech latach swojej prezydentury doczekał się w końcu zaproszenia do Białego Domu. Donald Trump potwierdził, że do wizyty polskiej pary prezydenckiej dojdzie 18 września. Prezydent USA ma jednak nieprzyjemną niespodziankę dla polskiej głowy państwa, upokorzy go przed całym światem.

Andrzej Duda jest prezydentem Polski, który najdłużej czekał na zaproszenie do Waszyngtonu. Po kilku latach swojej kadencji nareszcie będzie mógł spotkać się z Donaldem Trumpem w amerykańskiej stolicy. Spotkanie może nie należeć do najłatwiejszych, ponieważ prezydent USA nie jest zwolennikiem zarówno decyzji PiS-u, jak i postawy samego Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda na dywaniku u Donalda Trumpa?

Jak nieoficjalnie wiadomo, prezydent USA był od samego początku bardzo sceptycznie nastawiony do wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, stąd tak długi czas oczekiwania na nie. Doszło nawet do sytuacji, kiedy w tajnych dokumentach zabronił spotkań zarówno z prezydentem, jak i premierem Polski. - Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu. Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać - tak pisał Onet w marcu, opierając się o dostęp do konkretnych dokumentów. Donald Trump od samego początku krytykował ustawę o IPN twierdząc, że zagraża ona wolności słowa i prowadzeniu badań naukowych. Prezydent Stanów Zjednoczonych otwarcie też twierdził, że ta ustawa może posłużyć do jawnego ścigania niektórych ocalałych z obozów zagłady.

Prezydent w Białym Domu - jak przebiegnie spotkanie?

Póki co, udało się potwierdzić, że Andrzej Duda i Donald Trump będą rozmawiać o wzmocnieniu partnerskiej strategii polsko-amerykańskiej. Zostaną również poruszone tematy handlu, wojska i bezpieczeństwa. Nieoficjalnie mówi się, że Donald Trump skorzysta z okazji i wypowie na głos swoją negatywną opinię o dokonaniach rządu PiS-u i prezydentury Andrzeja Dudy. Polityk znany jest z tego, że nie przebiera w słowach. To będzie z kolei gigantyczne upokorzenie dla polskiego prezydenta przed całym światem.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Patryk Jaki ostatecznie się skompromitował. Wszystko jest na nagraniu
  2. Pilna rozmowa Kaczyńskiego z Szydło. Była premier musi wyjechać z Polski na stałe
  3. Sensacja! USA wydało oświadczenie ws. Andrzeja Dudy
Następny artykuł