Andrzej Duda mówił na wtorkowym spotkaniu w Leżajsku o Unii Europejskiej jako „wyimaginowanej wspólnocie, z której nie wynika nic dla Polski”. W mediach i sieci znów się zagotowało. Zdaniem części komentatorów to mocne przegięcie i kpina z głosu Polaków.

Andrzej Duda krótkim przemówieniem zaszokował i oburzył wszystkich Polaków.

– Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę – usłyszeliśmy podczas wypowiedzi na spotkaniu w Leżajsku.

Andrzej Duda ostro o UE

Prezydent Polski spotkał się z mieszkańcami podkarpackiego Leżajska we wtorek. Mówił o Unii jako „wyimaginowanej wspólnocie, z której nic dla Polski nie wynika”. I choć wpisał się tymi słowami w rejon, który jest polityczną twierdzą PiS, wielu oponentów odebrało te słowa jako atak na naszą przynależność do UE.

– Grubo pojechał, nawet jak na Leżajsk – napisał bezpardonowo na Twitterze Paweł Wroński, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Niektórzy przypominają z kolei codzienne fakty: miliony Polaków pracują i jeżdżą za granicę bez żadnych formalności. Zdaniem Przemysława Szubartowicza takie uwagi winien Andrzej Duda zachować dla siebie, a nie głosić publicznie.

Głos w sprawie zabrał też Tomasz Siemoniak, były wicepremier i minister obrony narodowej. Nawiązał do innej wypowiedzi Dudy o bezkrwawych przemianach po 1989 roku, których ceną są „choroby, za które płacimy dziś wysoką cenę”.

– Niech się rozejrzy wokół siebie, ile wynika. Miłośnik krwawych rewolucji od tygodni szoruje po dnie – oznajmił Siemoniak.

O tym, że wypowiedź głowy państwa była daleko idącym wyrażeniem poglądów przekonuje też inny polityk PO, Bogdan Zdrojewski. Jego zdaniem Duda zmierza drogą Camerona, budując w Polakach świadomość, by dokonał się Polexit.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tego nie pokażą w TVP! Morawiecki musiał uciekać przed protestującymi
  2. Wielkie zebranie Rady UE. Ważą się losy Polski
  3. Rewolucja w kodeksie pracy: Umowy będą zmieniane bez zgody pracodawcy
  4. Unia Europejska we łzach, nie mogą uwierzyć. Są wyniki wyborów!

10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]

10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca