Po wystąpieniu Andrzeja Dudy w mediach się zagotowało. Mówił o UE

Po wystąpieniu Andrzeja Dudy w mediach się zagotowało. Mówił o UE

Andrzej Duda mówił na wtorkowym spotkaniu w Leżajsku o Unii Europejskiej jako "wyimaginowanej wspólnocie, z której nie wynika nic dla Polski". W mediach i sieci znów się zagotowało. Zdaniem części komentatorów to mocne przegięcie i kpina z głosu Polaków.

Andrzej Duda krótkim przemówieniem zaszokował i oburzył wszystkich Polaków. - Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę - usłyszeliśmy podczas wypowiedzi na spotkaniu w Leżajsku.

Andrzej Duda ostro o UE

Prezydent Polski spotkał się z mieszkańcami podkarpackiego Leżajska we wtorek. Mówił o Unii jako "wyimaginowanej wspólnocie, z której nic dla Polski nie wynika". I choć wpisał się tymi słowami w rejon, który jest polityczną twierdzą PiS, wielu oponentów odebrało te słowa jako atak na naszą przynależność do UE. - Grubo pojechał, nawet jak na Leżajsk - napisał bezpardonowo na Twitterze Paweł Wroński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Niektórzy przypominają z kolei codzienne fakty: miliony Polaków pracują i jeżdżą za granicę bez żadnych formalności. Zdaniem Przemysława Szubartowicza takie uwagi winien Andrzej Duda zachować dla siebie, a nie głosić publicznie. Głos w sprawie zabrał też Tomasz Siemoniak, były wicepremier i minister obrony narodowej. Nawiązał do innej wypowiedzi Dudy o bezkrwawych przemianach po 1989 roku, których ceną są "choroby, za które płacimy dziś wysoką cenę". - Niech się rozejrzy wokół siebie, ile wynika. Miłośnik krwawych rewolucji od tygodni szoruje po dnie - oznajmił Siemoniak. O tym, że wypowiedź głowy państwa była daleko idącym wyrażeniem poglądów przekonuje też inny polityk PO, Bogdan Zdrojewski. Jego zdaniem Duda zmierza drogą Camerona, budując w Polakach świadomość, by dokonał się Polexit.  1. Tego nie pokażą w TVP! Morawiecki musiał uciekać przed protestującymi
  2. Wielkie zebranie Rady UE. Ważą się losy Polski
  3. Rewolucja w kodeksie pracy: Umowy będą zmieniane bez zgody pracodawcy
  4. Unia Europejska we łzach, nie mogą uwierzyć. Są wyniki wyborów!
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu