Andrzej Duda w obliczu decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz postanowił zainterweniować na szczytach władzy. Prezydent w trybie natychmiastowym wezwał do swojej siedziby Prezesa Rady Ministrów. Sprawa robi się poważna.

Andrzej Duda poparł jakiś czas temu Marsz Niepodległości i oficjalnie na niego zaprosił przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych. W wyniku nieporozumienia się rządu z organizatorami wydarzenia, głowa państwa jednak nie weźmie w nim udziału.

Dziś Prezydent m.st. Warszawy wydała zakaz organizacji Marszu, co wywołało prawdziwą polityczną burzę. Głowa państwa polskiego, by zaradzić tej sytuacji, wezwała do siebie Mateusza Morawieckiego. Prezydent i premier rozważać zapewne będą, w jaki sposób obejść decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Andrzej Duda wezwał do siebie premiera

Tegoroczny Marsz Niepodległości szczególnie podpadł gospodyni stołecznego ratusza. Hanna Gronkiewicz-Waltz uznała, że Warszawa jako „miasto doświadczone przez agresywny nacjonalizm” nie może być miejscem przemarszu organizowanego przez jego ideologicznych pobratymców (warto pamiętać, że organizatorzy, a nieświadomi uczestnicy to dwie różne grupy). Wydała więc zakaz jego organizacji, który spotkał się z niemal natychmiastową reakcją szczytów władzy państwowej.

 

– W związku z decyzją Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nie wyraziła zgody na Marsz Niepodległości 11 listopada, Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił na konsultacje Premiera RP Mateusza Morawieckiego – czytamy na oficjalnym twitterowym profilu głowy państwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biedronka i Lidl wiedzą, jak cię zmylić! Sztuczki, przez które wydajesz zbyt wiele

Na razie nie wiadomo, na jaki temat szef rządu będzie rozmawiał z głową państwa. Na godzinę 19 zapowiedziana już została konferencja prasowa rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego. Jego informacje z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Marsz Niepodległości w Warszawie zakazany

Hanna Gronkiewicz-Waltz informując o zakazie wydanym dla organizacji Marszu stwierdziła, że zrobiła to w porozumieniu z ekspertami, służbami i prezydentem-elektem Rafałem Trzaskowskim. Na jej decyzję zareagowali liczni politycy i publicyści.

Część osób stwierdziła, że jej decyzja jest błędna lub wręcz niezgodna z prawem. Są jednak tacy, którzy bardzo się z zakazu cieszą. Głos zabrali także przedstawiciele policji, którzy zaprzeczyli, by ktokolwiek konsultował z nimi możliwości zabezpieczenia Marszu i ewentualny zakaz jego organizacji.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. „PiS ma ogłosić STAN WYJĄTKOWY w Warszawie!” Furia po zakazie Marszu Niepodległości
  2. Komisja Europejska zniszczy o. Rydzyka!
  3. Morawiecki osiągnął szczyt żenady! To dlatego zabraknie go 11 listopada
  4. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  5. ZAMYKAJĄ JE ŻYWCEM W “GROBACH”. POTEM WSZYSCY JE ZE SMAKIEM JEMY

Czy weźmiesz udział w Marszu Niepodległości 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Małgorzata Wassermann zmiażdżona? Najlepsze memy po przesłuchaniu Tuska

źródło: Twitter/Andrzej Duda